I tentokrát došlo na letošní novinku – pokutové kopy. A opět v utkání Mladcové, která i potřetí v sezoně brala díky rozstřelu bonusový bod.

MLADCOVÁ B – JASENNÁ 4:3 PK (0:1)

Třetí zápas mladcovské rezervy na vlastním trávníku, třetí rozhodnutí až v penaltách a třetí bonusový bod pro domácí. Těm se ale hra vůbec nedařila. Hosté přečkali počáteční nápor, když v jediné šanci ve 3. minutě mířil Bečica po centru Zbořila vedle, a postupně se osmělovali. Ve 26. minutě hlavičku domácího Zbořila vytěsnil hostující brankář na roh, ale vzápětí udeřilo po rychlém kontru na druhé straně, přesně mířil Lukáš Smilka. Domácí mužstvo znervóznělo ještě víc a hosté mohli přidat ve 39. minutě další branku, střelu Zichy ale Ondráš vyrazil nad břevno. Ani ve druhém poločase nepřišlo ze strany domácích zlepšení, přesto mohl skórovat střídající Čík, ale netrefil prázdnou branku. S blížícím se závěrem pak domácí přece jen zvyšovali aktivitu. V 70. minutě hlavičkoval na vzdálenější tyči Zbořil jen do gólmana, po dalším závaru dali domácí gól, který rozhodčí neuznal, neboť asistent viděl míč v autu. V 75. minutě podnikli hosté další rychlý výpad a Maliňák se ocitl sám před Ondrášem, ten ale zachoval klid a hostujícího hráče vychytal. Nakonec se domácím přece jen podařilo vyrovnat hlavičkou Hamerníka po rohovém kopu. V následných pokutových kopech pak hosté dvakrát přehnali razanci, a domácí tak slaví další dvoubodové vítězství.

Rozhodčí: Kop – M. Krajča, Paníček. Branky: 82. Hamerník – 28. L. Smilka. Mladcová B: Ondráš – O.Struška (46. Čík), Lukovský, L. Struška, Bečica (79. M. Černý), Lebánek, J. Černý, Hamerník, Vaněk, Zbořil, Paták. Jasenná: R. Smilek – Bajza, Nikolén, Pejtek (81. Pečeňa), Přibyla, Kovář, Jurčák, A. Smilek, Maliňák, L. Smilek, J. Zicha (88. P. Zicha).

LUDKOVICE – NÁVOJNÁ 3:1 (2:0)

Utkání slibovalo zajímavý průběh už proto, že mužstvo Návojné zatím neztratilo v soutěži ani bod a ludkovičtí fotbalisté si chtěli udobřit své fanoušky po nečekané ztrátě bodů v minulém kole. V úvodu utkání obě mužstva pozorně bránila svá území. K prvnímu ohrožení branky hostů došlo ve 12. minutě, kdy kanonýr Gavenda svou první příležitost proměnil ve vedoucí gól – 1:0. Tato branka však paradoxně „nakopla" k lepší hře hosty a po půl hodině se také oni dostali k vyloženým šancím, ale ani jedna z nich neskončila vstřelenou brankou. Naopak dobře hrající Gavenda dělal svým pohybem problémy hostující obraně. Při jednom z průniků do vápna ve 40. minutě byl faulován stoperem hostí a rozhodčí Ptáček nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Sám faulovaný se postavil k míči a penaltu bezpečně proměnil – 2:0. Do konce poločasu se již nic zásadního neudálo. Hosté ve snaze zvrátit stav utkání poslali do druhého poločasu dvě čerstvé síly. Obraz hry se ale zásadně nezměnil ani po přestávce. Oživení přinesla až 70. minuta, kdy se nejdříve řítil sám na gólmana hostí Gavenda, ale těsně minul branku. Podle hesla „Nedáš, dostaneš" hosté snížili z dalšího protiútoku na 2:1 z pohledu domácích. Hra dostala nový náboj, hosté usilovali o vyrovnání a tím pootevřeli svou defenzivu. Nedorozumění hostující obrany využil v 77. minutě hbitý Dvorník a střelou do prázdné branky pečetil výsledek utkání na 3:1.

Branky: Gavenda 2, Dvorník – Řehák J. Rozhodčí – Ptáček, Páníček, Řičánek. Ludkovice: Mikel R. – Mikel P., Suchý M., Brebis, Suchý P., Bartoš, Gregor, Mikel S., Hamouz, Dvorník, Gavenda. Střídali: Kunorza M., Mikel M. Návojná: Surý O – , Pavlík, Lorenc, Talčík, Bělaška, Šánek, Řehák P., Ptáček, Macháč, Naňák, Řehák J. Střídali: Surý J., Vaněk, Šánek J.

NEDAŠOVA LHOTA – NEVŠOVÁ 0:5 (0:3)

Domácí byli na zápas velmi nabuzení a hlavně hladoví po vítězství, ale hned v 15. minutě zápasu jim srazil hřebínek gólem na 0:1 Tomšů. Domácí po rozehrávce udělali chybu v půli hřiště a po krásné a rychlé akci v téže minutě inkasovali druhý gól. Byla to pěkně studená sprcha. Do poločasu chtěli domácí alespoň snížit stav, ale akce se jim nedařily. Největší šanci měl Struhař M., ale ten si ve finální části ukopl míč druhou nohou. Pak po standardní akci domácích měl šanci Bartošák L. hlavou, ale míč šel přímo na brankáře hostí. Hosté do přestávky odpověděli ještě jednou a zvýšili vedení na 3:0. Domácí se sice snažili, ale dělali chyby v obraně. Nevšová tak vstřelila další gól v 50. minutě. Domácí pak ještě jednou inkasovali v 80. minutě.

Rozhodčí: Frajt – Divácký, Pacík, 92 diváků. Nedašova Lhota: Macháč D. – Fojtík J., Šerý K., Novák J., Macháč J., Pacík F., Struhař M., Pagáč J., Vaněk D., Vaněk V., Bartošák L. Střídali: Kostka D., Juřica , Urbánek V., Vaněk M. Nevšová: Zámorský O. – Hejda T., Šmigura M., Munster T., Vašička R.,Tomšů V., Juriga T., Hájek M.,Topič M., Šoman P., Macháč R. Střídali: Hrdek J., Studeník P., Hradil J.

LÍPA – BŘEZNICE 1:4 (0:1)

Úvod utkání přinášel útočný fotbal z obou stran. Hosté postupně začali přehrávat domácí a ve 20. minutě Adamík Pavel perfektně trefeným volejem skóroval. Do poločasu nevyužili hosté ještě několik příležitostí a domácí mohli být spokojeni i s dosavadním výsledkem. Ihned zkraje druhé půle se domácí postarali o dvě příležitosti ke skórování, jenže nedokázali ani jednu využít. Po úpadku domácího tlaku se hra srovnala a hosté dokázali pojistit výhru dalšími dvěma vstřelenými góly. Domácí Šimek už stihl jen zkorigovat po standardní situaci na 1:4. Do konce zápasu hosté stihli vstřelit ještě gól po špatném odhadu domácího gólmana. Hosté byli po celou dobu kompaktnějším mužstvem a zaslouženě si odvezli tři body.

Rozhodčí: Goňa – Murka, Štefanko. Lípa: Červenka – Nedbálek, Šuba, Hlavinka, Kořének P., Polák, Kořének M., Víšek, Šimek, Spáčil, Procházka. Střídali: Trnka, Mikeska, Dobízl. Březnice: Hutěčka – Stuchlík, Vavruša, Daníček, Teplý, Adamík P., Ambrož, Hamerník, Chvíla, Dostál, Ondroušek Střídali: Adamík J., Hanáčík, Dědek.

BYLNICE – BRATŘEJOV 11:0 (7:0)

V Bylnici se bylo na co dívat. Fanoušci si užili velké gólové hody. Začátek byl z obou stran opatrný, ale od prvního vstřeleného gólu už na hřišti vládli jen domácí. Měli převahu a hosté jen nevěřícně koukali, jak domácí střílí jednu branku za druhou. I když první poločas pro hosty nedopadl dobře, ve druhém se snažili s výsledkem něco udělat, ale kvalitní domácí obrana jim nic nedovolila. Navíc domácí pokračovali ve střelecké chuti a pěti góly stanovili skóre na divácky atraktivních 11:0.

Branky: Hořák L., Lysák 3, Hudeček Denis 2, Sucháček Ond., Hudeček Dom., Tkadlec, Šenkeřík, Ptáček. Rozhodčí: Lebloch, Měřička, Horáček, 250 diváků. Bylnice: Šuráň – Hořák L.,Tkadlec, Lukšík, Novák, Ptáček, Sucháček Ond., Šenkeřík, Lysák, Svoboda, Bobot. Střídali: Hudeček Denis, Hudeček Dominik, Chudárek, Sucháček Radim, Slováček. Bratřejov: Latenberg – Pilčík, Janeczko, Chomčák, Polčák, Gerša D., Tomšů Š., Tomšů P., Tomšů M., Gerža P., Tomšů J. Střídal: Černý.

DOLNÍ LHOTA – ÚJEZD 1:0 (0:0)

Sousedské derby mezi domácí Lhotou a Újezdem začalo opatrnou hrou. Ve 3. minutě tečoval obránce hostů střelu Lysáka na roh, který domácí nevyužili. V 6. minutě vyústila chyba domácí obrany v roh hostů, který hosté nevyužili. Ve 14. minutě chytil hostující gólman střelu po útoku domácích. Hra pokračovala individuální akcí Šenovského, který po kličce střílel vedle. Pak kopali domácí přímý kop, ale zastavila ho zeď hostující obrany. Následný útok domácích hosté opět ubránili. Ve 27. minutě přečíslení hostů tři na jednoho chytl pohotovým zákrokem domácí gólman Maccsai. Z následného protiútoku Hlavička nastřelil tyčku. Ve 42. minutě podcenil hostující gólman přihrávku vlastní obrany, která málem skončila gólem. Po delším nátlaku domácího útoku se skóre nemění. Soupeři odcházeli na přestávku za stavu 0:0. Druhý poločas začal dvěma rohy na obou stranách, které byly nevyužity. Ve 47. minutě rozhodčí udělil hostům žlutou kartu. V následujících minutách byla vyrovnaná hra opět přerušena tvrdou hrou, kdy následovala další žlutá karta pro hráče hostů. V 80. minutě byl po průniku obranou faulován domácí Pastorek. Penaltu Martinka s přehledem proměnil.

Branka: 80. Martinka. Rozhodčí: Miklas – Lekeš, Hesek. Dolní Lhota: Maccsai – Martinka, Masař, Repatý, Koutný, Pastorek, Lysák, Šenovský, Križko, Urubek, Hlavička. Střídali: Januška, Deml, Vojtěšek, Martinec. Újezd: Polomek, Dohnal, Macháč, Sucháček, Belžík, Hrnčiřík, Pavelka, Hlavička, Slovák, Belaška T., Maňas, Častulík, Belaška V., Kamenčák.

SLOPNÉ – VYSOKÉ POLE 2:4 (0:2)

Domácí utkání začali kombinačním útokem hned v první minutě, ale neskončil v síti. Hosté se rychle otrkali a patřil jim zbytek prvního poločasu. Svým napadáním, běhavou a důraznou hrou dostali dvěma brankami Dorušky Slopné do dvoubrankového man­ka.

Svěřenci trenéra Pařízka se dostali do tempa až po přestávce. Zvýšili svou herní aktivitu a snížili skóre díky Šůstkovi na 1:2. Vysoké Pole se však rozhodlo odvézt ze Slopného všechny body. To potvrdili brankou, kterou vsítil Machů. Slopné pak za stavu 1:3 stáhlo obranu na 3 hráče a poslalo do hry třetího útočníka. Tento tah přinesl ovoce, a to v podobě pokutového kopu. Ten však Tomáš Kozubík neproměnil, a tak se skóre neměnilo. O pár minut později jej ale v pozici střelce nahradil Šůstek a snížil ze hry na 2:4. To ale bylo ze strany domácích všechno. „Dělali jsme nejen osobní, ale i taktické chyby, a proto jsme prohráli," hodnotil zápas vedoucí domácího týmu Ondřej Kozubík.

Branky: Šůstek 2 – Doruška 2, Machů. Rozhodčí: Valenta, Murka, Balušek, 250 diváků. Slopné: Petráš – Chlud Jar., Kozubík T., Studeník Kozubík P., Outrata, Šenovský, Bartoš, Pochylý, Šůstek. Střídali: Brunik, Chlud R., Pařízek.

1. Bylnice 4 4 0 0 0 23:1 12
2. Návojná 4 3 0 0 1 15:5 9
3. Nevšová 4 3 0 0 1 15:7 9
4. Dolní Lhota 4 3 0 0 1 7:6 9
5. Slopné 4 2 0 1 1 13:12 7
6. Ludkovice 4 2 0 1 1 6:5 7
7. Březnice 4 2 0 0 2 10:8 6
8. Mladcová B 4 0 3 3 1 5:11 6