OP Zlín: Nejlepší útok i obrana. Kdo zastaví Bylnici?

Zlínsko – Nejlepší útok, nejlepší obrana. Mimořádnou formu potvrdila Bylnice i v 7. kole okresního přeboru, když doma po soustředěném výkonu přehrála Dolní Lhotu. Naopak Bratřejov pokračuje v mizerných výkonech a v soutěži je za fackovacího panáka. Na nejhorším týmu tabulky si tentokrát smlsla Lípa, která soupeři nasázela hned šest branek.

23.9.2014

Fotbal OP Zlín: Březnice - NávojnáFoto: DENÍK/Martin Břenek

NEVŠOVÁ – LUDKOVICE 1:0 (0:0)

Domácí v důležitém utkání proti nepříjemnému a bojovnému soupeři naplno zabodovali a udrželi se v kontaktu se špičkou tabulky. Utkání však mělo pouze průměrnou úroveň. Hosté se snažili nakopávanými míči přes své vysoké útočníky narušit obranu domácích, ta však hrála výborně v čele s výtečným gólmanem L. Podušelem. Domácí odpovídali nátlakovou hrou, ale s centrovanými míči si hosté poradili. Do druhého poločasu obě mužstva nastoupila s touhou po vítězství. Hra se zrychlila, přibylo nebezpečných situací na obou stranách. Lépe se však v koncovce prosadili domácí, když v 65. minutě kanonýr Tomšů z 25 metrů překonal brankáře hostů. V závěru hosté hrozili ze vzduchu, avšak domácí vše odvrátili.

Branky: 65. Tomšů. Rozhodčí: Švach – Tkadlec, Paníček. Ludkovice: Mikel R. – Dvorník R., Kunorza M., Brebis, Suchý P., Mikulášek, Gregor, Mikel S., Hamouz, Dvorník V., Gavenda Střídali: Nevařil, Suchý K., Kunorza F., Mikel M. Nevšová: Podušel – Hájek, Topič, Hejda, Bužek, Munster, Vašička, Šoman, Tomšů, Šmigura, Machač. Střídali: Juriga, Hradil.

ÚJEZD – MLADCOVÁ B 2:3 (1:1)

Začátek zápasu se Újezdu vydařil, již ve 20. min. dal pěknou branku Roman Hlavička. Domácí mužstvo mělo velký tlak a mohlo vyhrávat i 4:0, ale neproměnilo ani jednu vyloženou šanci. Zato hosté udeřili hned za pět minut rychlým brejkem a vstřelili vyrovnávající branku. Druhý poločas začal opět velkým tlakem domácího mužstva, ale byli to hosté, kteří udeřili. Když dlouhým pasem uvolnil obránce útočníka z Mladcové, který míč doběhl a pak mu stačilo jen přehodit brankáře. Domácí se ale nevzdali a ještě více zatlačili hosty k bráně, a po několika šancích a rohových kopech se jim podařilo opět vyrovnat. Již se zdálo, že zápas skončí remízou, ale opět udeřili hosté a v 80. min. zápasu dali vítězný gól.

Branky: 20. Hlavička Roman, 75. – Sucháček Petr – 25. Čik Michael, 69. Vyvlečka Matěj, 80. Černý Jaroslav. Rozhodčí: Mikeska Jaroslav – Frajt Michal, Zvonek Jaromír, 90 diváků. Újezd: Polomík Jiří – Častula Ondřej, Maňas Petr, Bělaška Tomáš, Bělaška Václav,! Sucháček Petr, Hlavička Roman, Hlavička Michal, Pavelka Radim, Slovák Bronislav, Hrnčiřík Jindřich. Mladcová B: Černý Michal – Černý Jaroslav, Lukovský Radek, Bečica Ondřej, Paták David, Kahaja Daniel, Čik Michael, Vyvlečka Matěj, Sbořil Miroslav, Soviak Jakub, Struška Ondřej.

VYSOKÉ POLE – NEDAŠOVA LHOTA 2:1 (1:1)

Hosté se prvních 10 minut nemohli dostat z vlastní poloviny. Domácí si vytvořili několik slibných šancí, avšak brankou skončila pouze jedna ze 7. minuty. Bařinka zatáhl míč po křídle a centrem našel neobsazeného Romana Machů, který nohou umístil míč do branky. Branka však domácím paradoxně uškodila a začali kupit jednu chybu za druhou. Hra se přesunula do středu hřiště a hosté začali hrozit zejména po rychlých křídlech. Trest pro domácí přišel v těsném závěru poločasu. Hosté zahrávali přímý kop. Ten se Doruškovi sice podařil vyrazit, avšak nedůrazná domácí obrana si nepohlídala odrazený míč a pro Pacíka nebyl problém dostat míč do branky. Po změně stran vypadala hra obdobně jako v první půli. Hra se odehrávala ve středu hřiště s ojedinělými šancemi na obou stranách. Domácím se podařilo vytvořit tlak na branku až v 70. minutě a v 79. minutě se jim podařilo vsítit druhou branku. Machů Roman zahrával přímý kop a hlavou se trefil Machů Petr. V 90. minutě ještě vzplály emoce mezi hráči a za zbytečné postrčení Pacíka byl Machů Roman odměněn červenou kartou.

Branky: Machů R., Machů P. – Pacík F. Rozhodčí: Miklas Lukáš – Krajča Matěj, Štefanko Milan, 78 diváků. Vysoké Pole: Doruška L. – Doruška P., Polách P., Zicha D, Novotný O., Doruška J., Machů T., Bařinka T., Andrýsek M. Trčka M, Machů R. Střídali: Machů Petr. Nedašova Lhota: Macháč D., Šerý K., Vaněk V., Fojtík J., Macháč J., Pacík F., Pagáč J., Juřica M., Vaněk D., Struhař M., Bartošák L. Střídali: Kostka D., Vaněk M.

BRATŘEJOV – LÍPA 2:6 (1:3)

Hosté byli od začátku utkání lepším týmem,vyhrávali v záloze důležité souboje a vyráželi do rychlých protiútoků. První změnu ve skóre ve prospěch hostů učinil v 17. min. Gajdošík. Domácí si vytvářeli brankové situace, které ale neproměnili. Na dvoubrankové vedení hostů upravil po pěkné kombinaci do prázdné branky Víšek. Ve 34. min. domácí vykřesali naději snížením Černého na 1:2. Jenže na konci poločasu vyšel hostům rychlý protiútok a šli do šaten s dvoubrankovým vedením.Domácí tým nezvládl vstup do 2. poločasu, když Procházka střelou k tyčce zvýšil na 4:1 pro hosty. Po dalších 10. min. Spáčil upravil na 5:1. Poté hosté trochu polevili, domácí toho využili ke snížení. V závěru zápasu pak přidal svou druhou trefu Spáčil a stanovil výsledek na 6:1.

Branky: Černý, Chromčák – Gajdošík 2,Spáčil 2,Víšek, Procházka. Rozhodčí: Valenta – Říčánek, Murka, 100 diváků. Bratřejov: Zahradníček – Bargl, Janeczko, Chromčák, Gerža D., Černý, Tomšů P., Tomšů M., Tomšů J., Kalenda J. Střídal: Kalenda Jiří. Lípa: Křižka – Šuba, Hlavinka, Simerský, Čižmář, Gajdošík, Polák, Šimek,Víšek, Procházka, Spáčil. Střídali: Trnka, Kořenek, Dobízl, Špendlík, Mikeska.

BYLNICE – DOLNÍ LHOTA 2:0 (0:0)

Po prvním vyrovnaném poločase, který byl plný nepřesností z obou stran, se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0. V 53. min. se po standardní situaci radovali domácí, kdy míč do sítě hostů pohotově nasměroval útočník domácích Šenkeřík. Za 10 minut poté šel předčasně do sprch hráč hostů Martinka po zákroku na Tkadlece a uviděl druhou žlutou kartu. V 60. minutě se opět radovali domácí když svůj důraz ve vápně uplatnil Bobot, který nekompromisně skóroval a zvýšil vedení domácích na 2:0. Poté se z utkáni vytratila fotbalovost a ještě byl vyloučen po druhé žluté kartě hostující hrač Macsay. Za zmínku stojí dva výborné zákroky brankaře Hudečka, který tým podržel.

Branky: Šenkeřík, Bobot. Rozhodčí: Neubauer – Ptáček, Ruman Josef st., 200 diváků. Bylnice: Hudeček Dom. – Hořák Lukáš, Hořák Karel, Ptáček Ondřej, Lysák Josef, Tkadlec David, Chudárek Vlastimil, Sucháček Ondřej, Machů František, Šenkeřík David, Lukšík Martin. Střídali: Slováček Lukáš, Bobot Jan, Hudeček Denis, Hořák Josef, Šuráň Jiří, Sucháček Radim. Dolní Lhota: Macsai Michal – Martinka Pavel, Pleva Luděk, Koutný Adam, Masař Dominik, Lysák Daniel, Pastorek Miro, Repatý Petr, Križko Petr, Martinec Tomáš, Detil Patrik. Střídali: Lavička Pavel, Kovář Daniel, Šenovský Jan, Januška Filip.

BŘEZNICE – NÁVOJNÁ 1:5 (0:3)

Ve druhé minutě utkání hosté otevřeli skóre, když po rohovém kopu přesně zamířil Pavlík. Domácí odpověděli střelou Ambože nepřesně. Ve 20. minutě hosté zvýšili, když hrubku domácích potrestal Řehák J. Po půlhodině hry to bylo 3:0 pro hosty. Střelou z dálky se prosadil Ptáček T. Domácí těžko hledali odpověď, přesto se v šancích do poločasu ještě ocitli Daníček a Stuchlík P. V úvodu 2. poločasu snahu domácích rychle překazili hosté a z brejku zvýšili. Po půlhodině hry se spustil prudký déšť. Což do hry vneslo spoustu nepřesností, ale taky naději pro domácí, kteří v 63. minutě snížili na 1:4. Jakékoliv naděje na přijatelný výsledek domácím vzal kapitán hostů Pavlík, který se v 70. minutě trefil z přímého kopu.

Branky: Chvíla – Pavlík 2, Ptáček T., Řehák J., Šánek P. Rozhodčí: Kop, Lekeš, 130 diváků. ŽK: Hamerník, Adamík P., Dostál – Ptáček V. Březnice: Dyšlevský M. – Stuchlík V., Hamerník, Stuchlík P., Adamík P., Dostál, Vavruša, Daníček, Ambrož, Chvíla, Teplý. Střídali: Ondík, Adamík J., Košař, Kopecký. Návojná: Šenkeřík – Pavlík, Řehák P., Šánek J., Bělaška, Ptáček T., Řehák J., Talčík, Šánek P., Lorenc, Macháč. Střídali: Ptáček V., Vaněk, Naňák, Šánek A.

JASENNÁ – SLOPNÉ 3:1 (1:0)

Jasenná byla v úvodu aktivnější. Jurčák v dobré pozici nastřelil gólmana hostů a z následného centru hlavičkoval Nikolén do břevna. Tlak Jasenné pokračoval střelou J. Zichy, kterou zblokovala obrana hostů. Po následném rohu si obránce Slopného srazil míč do branky a Jasenná se dostala do vedení – 1:0. Slopné bylo od inkasovaného gólu hladové po vyrovnání, jenže domácí bojovali a soupeře nepouštěli do šancí. Vyrovnáním to zavánělo v 52. min, naštěstí pro Jasennou si poradil s míčem gólman R. Smilek. Domácí však svojí bojovností zatlačili soupeře a po krásné akci L. Smilka zvýšil na 2:0 J. Zicha. Slopné zdramatizovalo průběh utkání v 86. min., když snížilo na 2:1. Poslední slovo však měl hrající trenér Martin Nikolén, který vsítil třetí branku Jasenné.

Branky: Nikolén, Zicha J., vlastní – Bruník. Rozhodčí: Horáček Jan, Chytil, Vašulka.

Kouč Zlína Svoboda: Veselý neměl důvod se mstít

Dvě třetiny působili bez energie. Až ve třetí části se beran zase probudil. Hokejisté Aukro Berani Zlín stáhli Honejskem a Šťastným ztrátu z 1:4 na 3:4 a šli za vyrovnáním. Jako v neděli s Plzní. Čtvrtá trefa Zlína visela ve vzduchu.

Posílení spojů ve Zlíně

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice oznámila, že posílí v dušičkovém období autobusové linky, které používají cestující k jízdám na místní hřbitovy.

Čím jde žena v politice výš, tím jich v ní působí méně. Ostré lokty jsou potřeba

Jsou považovány za něžné pohlaví, v politice ale umějí mít leckdy stejně ostré lokty jako muži. Pokud nechtějí, aby je s trochou nadsázky dav silnějšího pohlaví rozdrtil, musí si u něj získat autoritu. Ženy ze Zlínského kraje, které působí v politice, se prostě nevzdávají. Ať působí na jakékoliv úrovni.