Jeho výběr bez trojice opor Ulman, Kostka, Světlík hlavně ve druhém semifinále s pozdějším mistrem Chemcomexem Praha drželi krok až do konce (2:7 a 2:4).

„Bohužel stejně jako v prvním se zejména ti mladší nevyhnuli chybám, které zkušenější a kompletní soupeř trestal," přiznal kouč, jenž tajně věřil alespoň v úspěch v boji o bronz s Poličkou (1:8). „Bohužel nám utekl hned začátek a chytrý protivník pak jen čekal na naše chyby."

Přestože Zlín odjel jen s prohrami, trenér uplynulý ročník považuje za úspěšný. Zvláště když před sezonou začali s generační obměnou.

„Mile překvapili zejména Zapletal s Hubáčkem. Rozhodně nikdo nezklamal a cítím, že po roce rozkoukávání má tento tým perspektivu. Čtvrté místo je úspěch a asi maximum, na co jsme v tomto složení měli," konstatuje Julina, jenž ale ví, na čem musí zapracovat.

„Vzadu nám chyběla kvalitní rozehrávka a v útoku nápad. Musíme také zapracovat na našem herním systému," upřesnil.

Po posledním pátečním tréninku a tradičním zakončení se tým opět sejde na konci léta. Do té doby také musí vyřešit situaci s generálním sponzorem. „Věřím, že stávající zůstane a pokusíme se získat i další," přeje si hrající kouč, který se tak zejména na jaře bude vídávat se svými spoluhráči na zeleném pažitu v rámci velkého fotbalu.

„Je skvělé, že se v krajské lize etablovala i naše rezerva a na tréninky chodilo okolo dvaceti lidí. Kéž by nám to vydrželo i v další sezoně," přeje si Zdeněk Julina.