„Za Zádveřice, kde bydlím, hraji v rámci udržení kondice IV. třídu od léta. Bohužel z časových důvodů a křížení termínů se Slavičínem jsem zatím stihl odehrát jen šest zápasů, celkem 456 minut,“ spočítal Otépka.

V nich se ale činil a stihl vstřelit sedm branek. Naposledy dvě do sítě Vlčkové (5:4), které navíc znamenaly obrat a zisk tří bodů.

„Poprvé to byly vítězné, o to větší radost jsem v neděli měl," neskrýval své emoce kouč, který předtím dopoledne slavil výhru Slavičína s Břeclaví (2:0). „Na pozápasový sraz v místní hospůdce jsem došel poslední a všichni tleskali. Byl to velmi povedený den," zubil se zkušený fotbalista, jenž má na hřišti hodně volnosti.

„Asi jako Messi v Barceloně. Potuluji se po hřišti jako volný hráč, to mi sedí nejvíce," culí se Otépka.

Jeho tým málem dobře rozehraný duel ztratil, když jejich uspokojení využila Vlčková k otočení výsledku z 0:3 na 4:3.

„Předtím jsem snad pět šancí spálil, loby na hokejového dlouhána Kotvana v bráně soupeře neplatily. A tak jsem to v závěru zkusil po zemi nejprve mezi obránci bodlem, pak po přihrávce kapitána Polčáka levou nohou. A rázem z toho bylo vítězství 5:4. Jak jsem říkal klukům povolit přitáhnout. To je cesta k úspěchu," smál se od ucha k uchu zkušený fotbalista.

Fotbalový klub z Vlčkové dlouhodobě využívá služeb extraligových hokejistů či rallyových závodníků, což ale Otépka zjistil až po několika minutách na zeleném pažitu lukovského azylu.

„Chvilku mi trvalo, než jsem v bráně poznal Kotvana či forvarda hokejových beranů Honejska. Až v poločase mi kluci potvrdili, že v útoku mi pro změnu komplikuje život zkušený rallyový závodník Pavel Valoušek," neskrýval překvapení Otépka. „Docela dost jsme toho s Valdou probrali, klobouk dolů, jak válí fotbal," pousmál se.

Ostřejší hra v podání extraligových hokejistů mu seděla. „Mně tvrdost nevadí, byl stejný typ. Kluci hráli fair-play," ocenil a u hokejových hvězd Zlína vyzdvihl fotbalovost Antonína Honejska. „Jde poznat, že to má v noze. V době exhibic se mi nejvíce líbil Petr Leška," smekl Otépka.

Když v létě nastupoval do nejnižší soutěže na Zlínsku, očekával snazší cestu za úspěchy. „Úroveň mě docela překvapila, hraje zde spousta dobrých a zkušených fotbalistů. I proto to asi letos s postupem nevyjde, ale napřesrok se o něj určitě pokusíme. Podporu z obce máme velkou," pochvaluje si Milan Otépka.