„To přirovnání sedí. Byl to rachot," pousmál se 19letý záložník Adam Bahounek k poločasovému emotivnímu výstupu trenéra v Petřkovicích, který nakonec vedl k obratu a výhře 4:3.

Jenže tenhle příběh s posledním hvizdem ještě nekončí.

„Musím tam jít?" ptal se Bahounek právě po vítězném sobotním zápase Sedláka, zda hrát i v neděli za rezervu v I. B třídě proti Tlumačovu.

Slyšel kladnou odpověď. „Nechtělo se mi a také se mi první poločas moc nepovedl," utrousil Bahounek.

Na druhou půli dorazil kouč Sedlák. A Bahounek zahájil mejdan. Výsledek? Hattrick a dvě přihrávky k tomu. Na tabuli svítil výsledek 6:0.

„To mi vyšlo dobře. Je možné, že mě svým příchodem vyhecoval," culil se rodák z Uničova, který fandí Juventusu Turín a mezi jeho vzory patří tamní legendy Alessandro Del Piero a Carlos Tevez.

Nejdřív k sobotnímu třetiligovému obratu. Věřil jste ještě?
Trenér nám o poločase říkal, že není nic ztracené. Ale přiznám se, že jsem nebyl moc optimista. (úsměv) Vůbec k tomu obratu ale nemuselo dojít, protože za stavu 1:0 jsme měli náskok zvýšit. Zápas neměl dojít do fáze, abychom prohrávali 1:3. Hodně nám pomohl gól na 2:3. Ve druhé půli to byl už od nás dobrý výkon. Asi nám pomohl i průvan o přestávce. To co se dělo, jsem ještě nezažil. Byl to fakt rachot. Ale kluci jsou na to asi už zvyklí.

Zkušenější hráči typu kapitána Vavruši si také vzali slovo?
Ne, Mara nic neříkal. Všechno stihl trenér. Když se jeho proslov chýlil ke konci, tak jsme se všichni hecovali a povzbuzovali. Ale sám od sebe si Mara tentokrát slovo nevzal.

Zažil jste někdy v minulosti podobný obrat?
Ne, vůbec. Atmosféra po zápase i v autobuse byla skvělá. Nálada je super, takže do dalších zápasů nám to může jen pomoct.

Trenér Sedlák si pochvaloval, že do třetí ligy nastupujete i vy mladí hráči. Co vám to kromě zkušeností dává?
Je to obrovský skok. Už jen v taktické přípravě na zápas. Půl hodiny před zápasem ještě řešíme jen taktické věci, což v I. B třídě neexistuje. Tam si maximálně řekneme, kdo hraje, kdo kope rohy a jdeme se rozcvičit. Celkově vůbec nemáte ve hře tolik času, jako v béčku. Je to pro nás obrovská motivace pořád se zlepšovat. Když třeba vidím Maru Vavrušu, je pro mě čest hrát s takovým hráčem. I trenér Sedlák působí profesionálně. Proto jsem rád, že vůbec můžu být v áčku a podstupovat přípravu, tréninky i zápasy.

Zmínil jste taktiku. Jak moc si na ni Sedlák potrpí?
Nejvíc ze všech trenérů, které znám. Už na tréninku se jí hodně věnujeme, třeba posunům na hřišti v různých situacích. Všechny akce, které máme nacvičené, vyžaduje přenést i do zápasu. Pořád nás do toho tlačí a vytváří na nás tlak. Taktiku má dost promyšlenou.

U videa se sestřihy zápasů nejbližších soupeřů, případně rozborů vašich zápasů vás trápí?
To ne. Ale má s sebou připravené věci, které nám předává.

Nastřílel jste hattrick, přitom jste spíš tvořivý záložník než zabiják na hrotu. Co vám sedí více?
Ano, jsem spíš střední záložník, ale v béčku poslední dobou mě trenér staví do útoku. Za rezervu mám víc prostoru v útoku. Ale střední záloha je můj post. Baví mě spíš tvořit.

Nebyl Tlumačov už v závěru odevzdaný?
Ano, byl. Už někdy od 70. minuty jsme je přehrávali. V první půli se ještě hrál vyrovnaný fotbal. Pomohl nám hodně gól na 1:0 do kabiny. Ve druhé půli absolutně fyzicky odpadli a dělali jsme si s nimi, co jsme chtěli.

S fotbalem jste začínal v Uničově. Jak jste se sem dostal?
Mám tam pořád celou rodinu. Jen s mamkou bydlím ve Zlíně. Jsme tady od mých dvanácti let. Dokonce jsem chvilku ve Zlíně i hrával. Od mladšího dorostu jsem v Otrokovicích.

Vzájemný zápas v Uničově vás teprve čeká 30. října. Co s vámi udělá návrat domů?
Pár kluků, co už za tamní áčko hrají, znám. Ale jinak si myslím, že mě lidé neznají. S mými vrstevníky pokecám. Vzájemný zápas je pro mě specifičtější, než pro ostatní kluky. Budu to vnímat jinak. Mám to tam rád.