Útočník má souhlas Brna kpřípravě seTescomou Zlín, detaily jeho hostování budou doladěny vnejbližšíchdnech

Pacanda se kHoftychovu výběru připojil včera vPozlovicích, kde tým od pondělí nabírá kondici. Aodpoledne zažil premiéru vnovém dresu. Do zápasu sMutěnicemi zasáhl vprvním poločase, ale mezi střelce se nezapsal. Jeho noví spoluhráči mu totiž moc přesných přihrávek neadresovali. „Škoda, že jsem se nedostal do šance, přesto bylo to vpohodě, ikdyž jsem přijel chvíli před zápasem. Kluci si zatím zvykají na můj pohyb, ale myslím si, že souhru během pár dní vylepšíme,“ řekl za stavu 2:0 při odchodu zumělého trávníku vLuhačovicích Pacanda a poté nasedl do připraveného automobilu a sdalšími fotbalisty odjel nahotel.

Druhá zlínská jedenáctka vstřelila po změně stran třetiligovému soupeři dvakrát více branek než padlo vprvní půli, takže kouč Tescomy byl sproduktivitou spokojený. Ato ještě těsně před přestávkou neproměnil pokutový kop severoirský záložník James McQuilkin. „Je dobře, že jsme soupeře výrazně přestříleli. Mohli jsme ale dát ještě víc branek, šance jsme na to měli,“ našel chyby ve hře svého mužstva Pavel Hoftych.

Včerejší přípravný zápas vynechali zdravotními problémy sužovaní záložník Petr Musil (zanícený nehet na noze), útočník Libor Žůrek (potíže svazy) a slovenský ofenzivní hráč Gejza Baranyai (natažený sval). Posledně jmenovaný fotbalista si svými výkony vpřípravě řekl osmlouvu, kterou se Zlínem podepsal na rok. „Pohybem na hřišti mi připomíná Milana Ivanu,“ přirovnal trenér novou posilu kbývalému nejlepšímu střelci české nejvyšší soutěže. Čtyřiadvacetiletý Baranyai byl naposledy hráčem Trenčína, na podzim hostoval vdruholigovém Lučenci.

Fotbalisté Tescomy dnes ukončí náročené soustředění a zítra budou mít volno. Kdalšímu tréninku se sejdou opět vpondělí odpoledne. Vpříštím týdnu je čeká čtvrtý přípravný zápas, který odehrají opět vLuhačovicích, vpátek bude jejich protivníkem druholigový Třinec. Vpondělí 28.ledna odcestuje výběr Tescomy na soustředění do Zlatých Moravců, kde už začne ladit formu na ligový start. Zlín nastoupí do druhé části sezony 16.února doma proti pražské Spartě.

TESCOMA ZLÍN– MUTĚNICE 6:0 (2:0)

Branky: Konečník a Dujka po 2, Kraus, Bača.

Zlín– I. poločas: Baránek– Čelůstka, Zbožínek, T. Gavlák, Penner– Kraus, Zúbek, McQulkin, Konečník– Pacanda, Malár. II. poločas: M. Gavlák– Pazdera, Kroča, Ditrich, Elšík– Kraus, Šmahaj, Vrtělka, Dujka– Vyskočil,Bača.