Proto se devětadvacetiletý fotbalista během zimní přestávky rozhodl pro změnu prostředí a zmateřského klubu zamířil na půlroční hostování do Zlína. „Jsem rád, že jsem tady. Doufám, že se nám bude dařit,“ řekl Pacanda.

Proč jste se rozhodl právě pro Zlín?

Onabídce jsem se dozvěděl, když mi volal sám trenér Hoftych. Dva dny předtím sem přestoupil zBrna Pinďa Musil, bavili jsme se otom a možnost sem jít se mi líbila. Podzim se mi vBrně nepovedl, takže jsem byl rád, že se Zlínozval.

Tescoma vás angažovala jako velmi známého hráče. Jste připraven čelit zvýšenémutlaku?

Jsem sice známý, ale zpoloviny je to kvůli fotbalu a zdruhé poloviny kvůli problémům, které jsem měl. Asi je lepší přijít do klubu vtichosti jako Pinďa. Pro nikoho není příjemné odpovídat na otázky typu, jestli jsem zpotíží venku. Ať kamkoli přijdu, každý se mě na tozeptá.

Ive Zlíně se vám to už přihodilo?

Taky už jsem něco zaslechl ve smyslu, že jsem problémový. Vy novináři říkáte, nechceme se ktomu vracet, ale musíme. Je to těžké, pořád se to vrací. Už se té nálepky nezbavím, ani kdybych pět let nic neudělal.

Absolvoval jste vposlední době rozhovor, během něhož by ovašich potížích nepadlo anislovo?

Vzhledem ktomu, že jsem vBrně neměl ideální půlrok, novináři se mnou moc nemluvili, takže se nikdo ktomu nevracel. Bylo to pryč. Akorát, když se zveřejnil zájem Zlína, hned se ptali trenéra, proč chce zrovna mě, když jsem problémový.

Ve Zlíně před lety vzali do týmu záložníka Lasotu, který měl podobnou pověst jako vy, a on se potom stal jedním znejlepších ligových hráčů. Motivuje vás jeho příklad?

Kdyby to tak dopadlo, byl bych rád. Chtěl bych se tady rozehrát a táhnoutZlín

Před rokem jste kvůli jízdě vopilosti přišel ořidičský průkaz. Už ho máte zpátky?

Loni vlednu mi na patnáct měsíců vzali papíry, vpolovině trestu jsem požádal ovrácení. Vrátily mi je před měsícem a půl. Mám podmínku, takže fakt musím jezdit opatrně.

Jak často používáte automobil?

Bydlím vBučovicích, což není tak daleko, takže teď dojíždím denně na stadion. Ale ještě dolaďujeme možnost bydlení ve Zlíně. Když se trénuje dvoufázově, bylo by zbytečné jezdit večer domů a hned ráno zpátky.

Už víte, ským budete nastupovat vútoku?

Všiml jsem si, že je tu dost útočníků. Kouč bude mít zčeho vybírat. Zatím jsme se ale konkrétněji nebavili. Musím přesvědčit a je na trenérovi, aby našel ideální sesetavu.

Jarní část sezony začnete proti Spartě, budete mít zvláštní motivaci?

Díky tomu, že jsem tam byl, tak jo. Ale když se podívám na kádr Sparty, tak tam nenecházím jediného hráče, který vklubu působil, když jsem tam byl já. Akorát se teď vrátil Sivok. Větší náboj by to pro mě mělo, kdyby tady hrálo Brno. Ale podle smlouvy ohostování proti němu asi nebudu moci nastoupit.

Kde by mohl být Zlín na konci sezony?

Pokud vhorní polovině tabulky, tak to bude dobré. Nevím, jaké cíle dalo vedení klubu. Ale máme první tři kola hodně těžká. Kdybychom je se zvládli dobře, mužstvo by získalo sebevědomí a celé jaro by mohlo být úspěšné.