„Chceme si připočítat ještě body navíc, abychom zůstali pevně usazení v čelní skupině," reagoval trenér Bohumil Páník na dotaz, zda ještě posunul vysněnou hranici 32 bodů.

Přání atakovat ji totiž vyslovil už před minulým utkáním v Jihlavě. A tím, že jeho svěřenci zvítězili 3:1, dostali se brzy na dosah – nyní mají 31 bodů.

Na Vysočině to ale pro ně nebyla žádná snadná práce, byť se soupeř nacházel na sestupové patnácté pozici. A podobné indicie se pojí i k dnešnímu střetnutí.

Dukla předvádí kvalitní fotbal, jenže v pořadí ligy je s 13 body až na 14. místě. „Pro všechny je to záhada. Způsob hry soupeři funguje řadu let, ovšem teď se výsledkově zadrhl," dodal Páník.

Konkrétně je styl Dukly založený na značném držení míče. Na to se ševci připravují. „Je to nepříjemný způsob hry. Slavii stál posledně obrovské množství sil. K vyrovnání se dostala až po náhodném vylití míče, vítězný gól pak už dala krásný. O tom to je, aby střelci byli v daný moment na místě, kam se míč odrazí a dohráli jej. Věřím, že takové útočníky máme stejně jako Slavia," pronesl 59letý stratég.

POZOR NA NÉSTORA

Na straně Dukly je nejlepším střelcem Španěl Roger Néstor Albiach, který se ve dvanácti utkáních trefil čtyřikrát. Mimo to se v poslední době mluví o jeho přestupu do Plzně.

„Už na jaře u nás ukázal, že má výbornou levačku (dal dva góly – pozn. red.). Je to ofenzivní fotbalista, který může hrát zprava, zleva i ze středu, kde nastupuje nyní. Nesmíme mu dát prostor k tomu, aby dohrával balony. Na druhou stranu branky dokáže připravovat i pro spoluhráče. Podobá se jednomu našemu hráči, který je taky levák," usmál se Páník, přičemž měl na mysli Harbu.

Na Letnou s Duklou zavítá také Štěpán Koreš, který ve Zlíně hostoval v minulé sezoně. S přáteli si však podá ruku jen mimo hřiště, neboť se ještě zotavuje z vážného zranění kolena.

„Už za námi byl i při jiných zápasech. Potěšilo nás to a on nás také rád viděl. Vrátil se u nás zpět do velkého fotbalu a věřím, že jak se uzdraví, opět prokáže své kvality. Teď je pro nás plus, že nebude hrát, protože je to šikovný hráč. Zranění mu však rozhodně nepřeji. Naopak. Hráčům, kteří odcházejí, vždy přeji, aby byli zdraví a pokračovali úspěšně v kariéře," podotkl zlínský kouč.

Ve svém mužstvu se musí obejít bez dlouhodobých marodů Pazdery, Živuliče a Janíčka. Ostatní hráče by měl mít k dispozici.

„V týdnu se někteří potýkali s drobnými potížemi, ale myslím, že všichni budou v pořádku. Budeme nachystaní," uzavřel Páník.

FASTAV ZLÍN (2.) – DUKLA PRAHA (14.)

Výkop: dnes v 15.00.

Rozhodčí: Julínek – Wilczek, Ratajová.

Bilance: 4 1–2–1 6:4.

Poslední zápas: 2:2.

Předpokládané sestavy: Zlín: Dostál – Kopečný, Jugas, Hájek, Matejov – Vukadinovič, Hnaníček, Traoré, Štípek – Harba, Diop. – Dukla: Rada – Kušnír, Šimůnek, Štetina, Miloševič – Hanousek, Tetour, Považanec – Čajič, Néstor, Olayinka.

Zajímavosti:

Dukla v lize prohrála se Zlínem jen první ze čtyř vzájemných duelů (0:3 v srpnu 1993).
Zlín v lize třikrát po sobě vyhrál. Z posledních čtyř kol má deset bodů.
Zlín v lize doma už deset zápasů neprohrál. Naposledy na svém stadionu podlehl v dubnu Plzni 1:2.
Zlín má s 27 góly nejlepší útok v lize.
Dukla prohrála poslední tři kola a na výhru čeká šest ligových zápasů.
Dukla za posledních šest kol vstřelila jen tři góly.
Dukla venku v lize od březnového vítězství v Ostravě 11× za sebou nevyhrála (čtyři prohry a sedm remíz).