„Domácí ukázali, jak jsou kombinačně silní a zdatní. Sice jsme dokázali zejména v úvodu se vyrovnali kombinační hře a držení míče, ale soupeř předvedl, jak nakládat se šancemi,“ zamrzelo v pozápasovém hodnocení trenéra Zlína Bohumila Páníka.

O osudu utkání rozhodl před přestávkou český obránce ve službách Kodaně Michal Lüftner.

„Když už jsme byli ve hře, paradoxně udeřili domácí ze standardky, která navíc byla diskutabilní. Ale takový je fotbal,“ pokrčil smířlivě rameny kouč Fastavu.

„Dál jsme se pokoušeli o zvrat, ovšem kvalita hrotových hráčů Kodaně je výborná,“ zopakoval Páník a chvíli po změně stran sledoval další pozdní přistoupení k Verbičovi, jenž přidal druhý gól.

Fotbalisté Zlína (v bílých dresech). Ilustrační foto
Český obránce Lüftner sestřelil Fastav, který v Kodani prohrál 0:3

Navíc chvíli poté Vukadinovič spálil největší možnost ševců na kontaktní gól.

„Měl dříve střílet. Když takovou možnost nepromění, těžko můžete pomýšlet na úspěch.“

I přes porážku potěšilo trenéra Páníka další zlepšení herním projevu týmu.

„Dostáváme se do mezihry a déle dokážeme udržet balon s tak velkým týmem, jakým je Kodaň. Vždy to je ale něco za něco. Musíme se trošku přizpůsobit , zahustit střed pole a pak v koncovce chybí větší podpora křídel. Možná bych ve vápně častěji čekal i Traoreho s Jiráčkem,“ posteskl si zlínský stratég.

Dvě kola před koncem skupiny F je téměř jasné, že Zlín prakticky ztratil naději na postup ze skupiny.

„Trojice před námi ukázala, jak je silná a rozdá si to do posledního kola. O to více si musíme cenit doma získaných bodů. Ani případné dvě výhry nám vůbec nemusí stačit k postupu. Nikdo totiž nepředpokládal, že Tiraspol vyhraje v Moskvě,“ přiznal Páník.

Vzhledem k vývoji na všech třech frontách bude muset Zlín podle všeho přehodnotit situaci.

„Nyní se díváme na nejbližší utkání se Spartou, které se pokusíme urvat pro sebe a zvýšit sebevědomí. Pak nás čeká dva týdny pauza, kde vše vyhodnotíme,“ dodal Bohumil Páník.