Páníkovi vyšlo střídání. Ševci i v deseti urvali v Brně bod

FOTOGALERIE / Tohle střídání kouči Bohumilu Páníkovi náramně vyšlo. Šedesátiletý trenér Fastavu poslal v 80. minutě, za nepříznivého stavu 0:1, do hry Mirzada Mehanoviće a čtyřiadvacetiletý Bosňan se svému nadřízenému odvděčil nejlepším možným způsobem.

2.12.2017

Zbrojovka se Zlínem remizovala 1:1.Foto: Deník / Stehlík Lubomír

Páníkův žolík krátce po svém příchodu na trávník srovnal skóre na konečných 1:1 a zajistil ševcům, kteří více než dvacet minut hráli bez vyloučeného stopera Bača v deseti, dvacátý bod sezony, devátou příčku v tabulce i klidnější zimu.

Oživené Zbrojovce naopak k důležité výhře nepomohla dlouhá přesilovka ani premiérová trefa osmnáctiletého mladíka Martina Zikla v nejvyšší české soutěži. Šikovný útočník skóroval ve 32. minutě. Dalekonosnou ránu Kratochvíla ještě zblokoval hostující kapitán Hnaníček, odražený míč Zikl z hranice šestnáctky pohotově poslal k pravé tyči mimo dosah marně natahující se gólmana Dostála.

Jinak první půle přinesla v mrazivém počasí vyrovnaný fotbal s několika zajímavými momenty a jedním gólem. Hosté byli aktivnější, ale v úvodní části se do pořádné šance nedostali. Brňané pečlivě bránili a občas zahrozili. Kromě gólové trefy Zikla stojí za zmínku ještě nepřesný pokus Lutonského z otočky a dalekonosná rána Škody.

Ševci, kterým v Brně kromě vykartovaných Gajiće s Džafićem scházeli také Ekpai či Janíček, ve druhé půli zlepšili pohyb a zvýšili úsilí. Herní převaha přinesla pouze šance, nikoliv branky. Blízko vyrovnání byl hned ve 48. minutě Železník, ale domácí brankář Melichárek jeho prudkou, ale nepříliš umístěnou hlavičku kryl.

Fastav, který v osmi letošních venkovních duelech získal pouhé dva body a z výhry se naposledy radoval 27. května v Příbrami, měl dál navrch, ale v zakončení se soužil.

A neměl ani štěstí, když Diop po centru Vukadinoviće mířil nůžkami pouze do tyče. Osamocený Železník po Holzerově centru hlavičkoval těsně vedle a Hronkovu pumelici bravurně zneškodnil výtečný Melichárek.

Aktivní hosty přibrzdilo vyloučení stopera Bača. Mladý obránce v 69. minutě zbytečně fauloval Kijanskase a sudí Pechanec poslal reprezentanta do jednadvaceti let pod sprchu.

Zlínští podruhé v této sezoně proti Brnu dohrávali o deseti. A stejně jako na Letné proti moravskému rivalovi i tentokrát bodovali.

Remízu účastníkovi základní skupiny Evropské ligy vystřelil střídající Mehanović, který po úniku a přihrávce Diopa nadvakrát dostal balon za bezmocného Melichárka. Ševci i v deseti sahali po výhře, ale na obrat už nedosáhli. S remízou 1:1 nakonec musejí být spokojeni.

Zatímco Zbrojovce podzimní část skončila, Fastav ve čtvrtek čeká závěrečný duel základní skupiny Evropské ligy.

Ševci v olomouckém exilu vyzvou ruský Lokomotiv Moskva. Atraktivní duel se hraje na Andrově stadionu v devatenáct hodin.

FC Zbrojovka Brno – FC Fastav Zlín 1:1 (1:0)

Branky: 32. Martin Zikl – 84: Mirzad Mehanović. Rozhodčí: Pechanec – Mokrusch, Pospíši. Žluté karty: Přichystal, Janošek - Hronek, Bačo, Matejov. Červená karta: 69. Ondřej Bačo (Zlín). Diváci: 3 518
Brno: Melichárek – Gomes (67. Pilík), Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Sedlák – Přichystal, Kratochvíl (86. Janošek), Škoda, Lutonský – Zikl (78. Koné).
Zlín: Dostál – Kopečný, Bačo, Hnaníček, Holzer – Vukadinović (90. Bartolomeu), Hronek, Jiráček, Bartošák (46. Matejov) – Železník (80. Mehanović), Diop.

ANKETA: Vyberte nejkrásnější vánoční strom ve Zlínském kraji

Jaký vánoční strom je letos ve Zlínském kraji ten nejkrásnější? O tom můžete rozhodnout právě vy. Dejte hlas svému favoritu v anketě pod tímto textem.

V plánu kraje je oprava Ploštiny i malenovického hradu

V rozpočtu, který bude 18. prosince schvalovat krajské zastupitelstvo, jsou navrženy investice za 1,7 miliardy korun. Nejvíce peněz, 120 milionů, by na Zlínsku mělo být přiklepnuto pro opravu Národní kulturní památky Ploština. Ta leží v katastru Drnovic.

„Člověk prostě musí s důchodem vyjít, nic jiného nezbývá.“

Není to sice moc, ale je to aspoň něco. Navýšení důchodu o 475 korun od Nového roku senioři ve Zlínském kraji vítají.

Sedmnácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.