Páníkův žolík krátce po svém příchodu na trávník srovnal skóre na konečných 1:1 a zajistil ševcům, kteří více než dvacet minut hráli bez vyloučeného stopera Bača v deseti, dvacátý bod sezony, devátou příčku v tabulce i klidnější zimu.

Oživené Zbrojovce naopak k důležité výhře nepomohla dlouhá přesilovka ani premiérová trefa osmnáctiletého mladíka Martina Zikla v nejvyšší české soutěži. Šikovný útočník skóroval ve 32. minutě. Dalekonosnou ránu Kratochvíla ještě zblokoval hostující kapitán Hnaníček, odražený míč Zikl z hranice šestnáctky pohotově poslal k pravé tyči mimo dosah marně natahující se gólmana Dostála.

Jinak první půle přinesla v mrazivém počasí vyrovnaný fotbal s několika zajímavými momenty a jedním gólem. Hosté byli aktivnější, ale v úvodní části se do pořádné šance nedostali. Brňané pečlivě bránili a občas zahrozili. Kromě gólové trefy Zikla stojí za zmínku ještě nepřesný pokus Lutonského z otočky a dalekonosná rána Škody.

Zlínský kouč Bohumil Páník
Jiráček na stoperu? Byla to dobrá volba, říká trenér Páník

Ševci, kterým v Brně kromě vykartovaných Gajiće s Džafićem scházeli také Ekpai či Janíček, ve druhé půli zlepšili pohyb a zvýšili úsilí. Herní převaha přinesla pouze šance, nikoliv branky. Blízko vyrovnání byl hned ve 48. minutě Železník, ale domácí brankář Melichárek jeho prudkou, ale nepříliš umístěnou hlavičku kryl.

Fastav, který v osmi letošních venkovních duelech získal pouhé dva body a z výhry se naposledy radoval 27. května v Příbrami, měl dál navrch, ale v zakončení se soužil.

A neměl ani štěstí, když Diop po centru Vukadinoviće mířil nůžkami pouze do tyče. Osamocený Železník po Holzerově centru hlavičkoval těsně vedle a Hronkovu pumelici bravurně zneškodnil výtečný Melichárek.

Aktivní hosty přibrzdilo vyloučení stopera Bača. Mladý obránce v 69. minutě zbytečně fauloval Kijanskase a sudí Pechanec poslal reprezentanta do jednadvaceti let pod sprchu.

Vítkovice Ridera – Aukro Berani Zlín 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Kašík: Inkasované góly mi zkazily zápas i chuť

Zlínští podruhé v této sezoně proti Brnu dohrávali o deseti. A stejně jako na Letné proti moravskému rivalovi i tentokrát bodovali.

Remízu účastníkovi základní skupiny Evropské ligy vystřelil střídající Mehanović, který po úniku a přihrávce Diopa nadvakrát dostal balon za bezmocného Melichárka. Ševci i v deseti sahali po výhře, ale na obrat už nedosáhli. S remízou 1:1 nakonec musejí být spokojeni.

Zatímco Zbrojovce podzimní část skončila, Fastav ve čtvrtek čeká závěrečný duel základní skupiny Evropské ligy.

Ševci v olomouckém exilu vyzvou ruský Lokomotiv Moskva. Atraktivní duel se hraje na Andrově stadionu v devatenáct hodin.

Fotbalové Strání čekalo více, ale podrželo trenéra. Záchranu nevzdává!

FC Zbrojovka Brno – FC Fastav Zlín 1:1 (1:0)

Branky: 32. Martin Zikl – 84: Mirzad Mehanović. Rozhodčí: Pechanec – Mokrusch, Pospíši. Žluté karty: Přichystal, Janošek - Hronek, Bačo, Matejov. Červená karta: 69. Ondřej Bačo (Zlín). Diváci: 3 518
Brno: Melichárek – Gomes (67. Pilík), Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Sedlák – Přichystal, Kratochvíl (86. Janošek), Škoda, Lutonský – Zikl (78. Koné).
Zlín: Dostál – Kopečný, Bačo, Hnaníček, Holzer – Vukadinović (90. Bartolomeu), Hronek, Jiráček, Bartošák (46. Matejov) – Železník (80. Mehanović), Diop.