„Nikdy jsem nic nevyhrál,“ ulevil si po středečním triumfu 25letý gólman Zlína.

„Pro klub i pro nás, co jsme se o to zasloužili, je to úžasné. Je to vyúčtování naší práce,“ pochvaloval si rodák ze Zlína, který se dlouhodobě pere o post zlínské brankářské jedničky.

Sen o pohárové Evropě je skutečností. I Dostálovi se bezprostředně po zápase honily hlavou myšlenky, jak už vyrazí za soupeřem na britské ostrovy, do Itálie, Německa nebo do Španělska. „Umím si to představit,“ usmíval se spokojeně v modrém vítězném tričku.

Už během podzimní jízdy Zlín média srovnávala s anglickým Leicesterem. Neznámým a podceňovaným týmem z Anglie, který vloni ohromil celý starý kontinent triumfem v Premier League.

Po zpackaném ligovém jaru však cíle probojovat se do evropských pohárů přes umístění v lize vzaly za své a Zlín se pokusil probojovat do milionové soutěže přes domácí pohár. A povedlo se.

„To asi nečekal nikdo, po podzimu jsme tomu ale začali věřit. Je to neuvěřitelné. Je to pro mě osobně asi i náplast za zpackané jaro,“ svěřoval se Dostál.

Nezbytné však bude rozšířit i zkvalitnit stávající kádr. „To je zatím daleko. Ještě před námi bude příprava. To se musí vyřešit,“ tuší Dostál, který naskočil do první ligy v sedmnácti proti Olomouci a svého času byl nejmladším brankářem v české lize.

A příští týden ve středu večer bude držet palce Manchesteru United, aby ve finále Evropské ligy porazil Ajax Amsterdam. A Zlín mohl proklouznout rovnou do základní skupiny Ligy mistrů. „Někde si spolu sedneme a budeme fandit. Musí vyhrát,“ hecuje Dostál na dálku mančaft Jose Mourinha.

Pokud Wayne Rooney a spol. skutečně zvednou trofej nad hlavu, do kabiny nebo kanceláře na Old Trafford dost možná pošťačka doručí z Moravy nějakou tekutou odměnu. „Pokud vyhrají, pošleme jim poděkování. To bude stačit,“ nevidí Dostál příliš reálně, že by zlínská kabina „Rudým ďáblům“ zasílala speciální pozornost.

V mančaftu příliš fanoušků United není, ale ve svém okolí má Dostál spoustu známých, kteří klubu ze severozápadu Anglie přejí. „Ti jim určitě budou držet palce,“ tuší Dostál, jenž sám fandí Realu Madrid kvůli španělské brankářské legendě Ikeru Casillasovi, který jej kdysi upoutal.

„Doma mám šálu a doufám, že se mi na něj někdy podaří zajet,“ vysnil si Dostál kdysi v rozhovoru pro Deník.

Když se sejdou okolnosti, stadion Santiaga Bernabéua ho může klidně vítat jako hosta.