Hráči nabírali hrubou sílu a makalo se rovněž na fyzické kondici. V současné době už jsou tréninky třikrát týdně. V nich se zaměřujeme na rychlost a dynamiku,“ prozradil kouč Panterů Petr Hrabec.

Otrokovický tým stále ještě přiživuje postupovou euforii do druhé nejvyšší republikové soutěže. „V minulé sezoně se nám podařilo splnit jednoznačný cíl, vyhrát druhou ligu. Sezona se vyvíjela podle předpokladů. My a Přerov jsme se od úvodních kol drželi na předních místech tabulky. Kdo ale překvapil, byl brněnský Hattrick. Ten ještě tři kola před koncem základní části okupoval první příčku. Shoda náhod a i trocha štěstí nám však nakonec pomohly náš sen naplnit,“ zavzpomínal Hrabec.

Jeho kolektiv tedy vyhrál základní části II. ligy a uspěl také v nástavbě play up proti záložnímu družstvu DDM Praha 10. „Pražany jsme udolali lepším pohybem i přesnější koncovkou,“ konstatoval trenér.

Hrabec měl k dispozici široký kádr, jenž táhl za jeden provaz. „Nad všemi ale vyčníval především forvard Jaroslav Vaněk. Držitel i extraligového českého titulu v barvách Vítkovic tvořil naši hru. Tahounem byl rovněž kapitán Martin Krkoška, který dokázal kolektiv strhnout k bojovnosti. Michal Hradil byl nejproduktivnějším bekem ve druhé lize. Toho zdobila hlavně tvrdá střelba,“ hodnotil své klenoty v sestavě lodivod Panterů.

V Otrokovicích jsou odhodláni pokračovat ve výborných výsledcích i v první lize. „Družstvo chceme posílit minimálně o jednoho kvalitního obránce i útočníka. Do týmu byl zařazen také náš velký talentovaný odchovanec, teprve sedmnáctiletý Martin Nagy. Pokud se nám naše kádrové záměry podaří zrealizovat a budou se nám vyhýbat zranění, je reálné bojovat následující sezonu v první lize o čtvrtou pozici,“ věří svým svěřencům Petr Hrabec.

V červenci si otrokovičtí hráči hokejky moc neužili, ale již v srpnu se družstvo zúčastní jednoho z nejprestižnějších turnajů na světě, Czech Openu v Praze. „V hlavním městě budeme dolaďovat formu na zářijový start prvoligové sezony,“ plánuje závěrem Hrabec.

(hot)