Ševci tak jsou po dvou kolech stále stoprocentní a teď budou mít dvakrát výhodu vlastního prostředí.

SOKOLOV – TESCOMA ZLÍN 2:3 (0:1)

„Nechci říkat klišé, jako nečekal jsem, že získáme šest bodů nebo méně. Řeknu jen, že se opět potvrdilo, že druhá liga je nevyzpytatelná, a že po druhém kole je na nějaké soudy ještě brzy,“ pronesl nový zlínský kouč Marek Kalivoda.

S výsledkem i výkonem svého mužstva byl ale stejně jako před týdnem spokojený. „Před utkáním jsem prohlásil, že bych bral vítězství 5:4, a kdyby oba týmy své šance proměnily, tak zápas tímto skóre skončí. Nezaujatí diváci si přišli na své,“ mínil Kalivoda.

Duel se přitom vůbec neměl hrát. Západní Čechy zasáhl v sobotu vydatný déšť, který provázel prakticky celé utkání. „První diagnóza zněla, že bude zápas odložený. Chvíli ale nepršelo, voda stekla a hlavně uprostřed bylo hřiště kvalitní. Těžký terén však hru ovlivnil,“ připustil kouč Tescomy.

Lépe se s promáčeným trávníkem vyrovnali jeho svěřenci. Nejdříve sice Podrázký orazítkoval horní tyč zlínské brány, po půl hodině ale otevřel skóre dalekonosnou ranou s pomocí břevna Šmahaj, který po pauze posadil míč ze standardní situace na hlavu Elšíka – 2:0. Sokolov odpověděl Pilařem, za chvíli domácí brankář Bertelman vytáhl hlavičku Zbožínka nad horní tyč.

Deset minut před koncem však Bertelman stáhl ve velkém vápně Nováka, Jech mu ukázal červenou kartu a penaltu bezpečně proměnil Roman Dobeš. Mezi tyčemi už stál stoper Knakal, protože Západočeši předtím využili všechna tři střídání. I v oslabení se však Sokolov nevzdal a Podrazký překonal z přímého kopu Skácela podruhé. Tescoma ale cenné vítězství v nervózním závěru udržela.

„Domácí hráli vabank a jsou natolik silní, že i v desíti nás dostali pod tlak,“ připustil Kalivoda. Přesto mohla Tescomy přidat i čtvrtou branku, jenže Šrom sólo zahodil. Na zlínské radosti to však nic změnit nemohlo.

Branky: 58. Pilař, 88. Podrazký – 33. Šmahaj, 49. Elšík, 83. R. Dobeš z pen. Rozhodčí: Jech – Teuber, Štěrba. ŽK: J. Dobeš. ČK: 81. Bertelman.

Sokolov: Bertelman – Šmerda (76. Dittrich), Kura, Knakal, Hanzlík – Podrazký, Javorský (68. Čada), Pilař, Vaněček – Šilhan, Duchnič (78. Mlika). Trenér: Purkart. Zlín: Skácel – Pazdera, Malý, Zbožínek, Jelínek – Elšík – Šrom (90. J. Dobeš), R. Dobeš, Šmahaj (90. Bačík), Novák (85. Borák) – Poznar. Trenér: Kalivoda.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.