„Pardubice sází na poctivou defenzivu. Brání od poloviny hřiště, ať už hrají doma, nebo venku a čekají na chybu soupeře. Žádného ze soupeřů na jaře nepřehrály, ale jen vyčkávají a hledají skulinku k tomu, aby soupeře potopily z nějaké brejkové situace," řekl k nejbližšímu soupeři trenér Fastavu Zlín Martin Pulpit.

FC FASTAV ZLÍN – FK PARDUBICE

Dnes: 18.00 hodin

Bilance od r. 2000: 2 – 2 – 3

V posledních třech vzájemných zápasech Zlín svého soupeře doma dvakrát porazil a jednou skončilo utkání nerozhodně. Pardubice jsou momentálně osmé, ale na třetí místo ztrácí pouhé tři body. Zlínu patří dvanácté místo s náskokem pěti bodů na sestupovou příčku.

Jednoznačným cílem hráčů Fastavu budou tři body z domácího hřiště navíc po předchozím nulovém zisku na Letné s Vltavínem.

„Tři body jsme získali v minulém kole na Střížkově a ty získají na ceně jen v případě, že vítězství venku potvrdíme doma," zdůraznil zlínský trenér Martin Pulpit, který zisk sedmi bodů ze čtyř jarních zápasů nehodnotí pozitivně.

„Jsem hrozně náročný kouč a teprve v mistrovských utkáních si uvědomuji, že někteří hráči prostě neumí hrát pod tlakem. Jsou to jenom takzvané tréninkové typy a to je málo," přiznal trenér Zlína. Fastav opět nebude moct nasadit do utkání s Pardubicemi vítěznou sestavu z utkání s Bohemians. Tresty si budou muset odsedět obránci Malý a Jeleček.

„Na každý zápas sestavu měníme a je to pořád především v obranné řadě. Naším úkolem číslo jedna je ustálit sestavu, ale to se nám díky karetním trestům stále nedaří," řekl nespokojený Pulpit, který svého času koučoval i v Pardubicích. Zápas s nejbližším soupeřem však nebere nijak prestižně.

„Já jsem profesionál a pro mě je každé, i přípravné utkání prestižní. Nedělám žádné rozdíly. Ze svého působení v Pardubicích si pamatuji na Pavla Němečka, který tam jako jediný hráč zůstal. K nějakému hecování nedošlo," poznamenal zlínský kouč, který zná recept na Pardubice.

„Je to jednoduché. Dát do 20. minuty branku, ale samozřejmě se pak vyvarovat takového průběhu, jaký jsme předvedli s Vltavínem," dodal Martin Pulpit.