„K ukončení spolupráce pana Petržely u prvního týmu došlo po vzájemné dohodě. Kádr bude tedy přípravu na další sezonu absolvovat již pod vedením nového kouče, který bude veřejnosti včas oznámen. V tuto chvíli stále pracujeme s několika variantami. Věříme, že to bude pro mužstvo dostatečně silný impuls k tomu, aby se v další sezoně vzchopilo,“ věří sportovní ředitel FC Fastav Zlín Zdeněk Grygera.

Svérázný kouč přišel na Letnou na konci února místo odvoleného kolegy Páníka. Do Zlína ho přivedl dlouholetý kamarád a majitel klubu Zdeněk Červenka. Tvrdá Petrželova ruka měla rozháranému mužstvu pomoct, bývalý vynikající útočník měl uklidit nepořádek v kabině i na hřišti.

I když hráči neměli s kontroverzním mužem vážnější problémy a bez vážnějších námitek dodržovali jeho zásahy a metody, zlepšení především v domácích zápasech nepřišlo.

Ševci se sice pod vedením Petržely v předstihu zachránili, ale herní projev i výsledky zůstaly za očekáváním.

Fastav po vedením čtyřiašedesátiletého kouče ve dvanácti zápasech získal jenom devět bodů, navíc skončil v semifinále MOL Cupu, když doma nestačil na rozjetý Jablonec.

„S trenérem Petrželou jsem se týdnu sešel, abychom společně zhodnotilo jeho působení v našem klubu. Po důkladné vzájemné dohodě dospěly obě strany k závěru, že nebudou pokračovat v další spolupráci,“ říká Grygera.

Petrželu ve Zlíně provázely i mimofotbalové kauzy. Naposledy to byl civilní soud s opavským podnikatel Hájkem kvůli výhružným esemeskám.
I proto se vedení Fastavu s Petrželou po třech měsících rozloučilo, šanci dostane jiný trenér.

„Variant je pořád víc. Jasno by mělo být v nejbližších dnech,“ tvrdí Grygera.

Právě bývalý reprezentant má na starosti sportovní stránku, trenér patří k jeho podřízeným. Kdo však bude plnit příkazy vedení Fastavu v příští sezoně zatím není jisté. Rozhodnout by se mělo do konce týdne.

Hlavním kandidátem na Petrželovo místo je Svatopluk Habanec, se kterým Grygera už údajně jednal. Kromě bývalého kouče Slovácka a Brna je ve hře také Martin Svědík. Naopak angažování trenéra druholigového Táborska Romana Nádvorníka je nyní nepravděpodobné.