Nejlépe si vedla Michaela Gogelová. Šikovné zlínské plavkyni se hned třikrát podařilo postoupit do finále. V disciplíně sto metrů prsa dokonce zvítězila časem 1:13,29 minuty.

„V závodě na dvě stě metrů prsa dohmátla Gogelová na vynikajícím druhém místě, v disciplíně padesát metrů prsa doplavala čtvrtá v nejlepším osobním rekordu 34,28 sekundy,“ informujete trenér PK Zlín Zdeněk Kasálek.

Do odpoledních finálových klání se prosadili i další plavci moravského klubu. Do finále B postoupila Gabriela Bártková , která si v disciplínách sto metrů znak a dvě stě metrů polohový závod zaplavala svá nejlepší maxima.

Ve dvou finále B startovala také Lucie Schlosserová. Zlínská plavkyně se představila v závodě na dvě stě a padesát metrů prsa. „Na kratší trati si vylepšila svůj osobní rekord na 35,60 sekundy,“ hlásí Kasálek.

Do finále B se prosadili i Oliver Dočkal a Michal Matúš. „Oliver si zlepšil všechny své prsařské rekordy na padesát, sto i dvě stě metrů, přičemž na stovce a dvoustovce prsa postoupil do finále,“ informuje kouč PK Zlín.

I Matúš si v Rakousku zaplaval osobní rekordy v závodech na padesát, sto i dvě stě metrů motýlek a na dvě stě metrů postoupil do odpoledního finále časem 2:18,10 minuty.

V Rakousku se ovšem dařilo i ostatním členům Plaveckého klubu Zlín, když si všichni zaplavali osobní maxima. Bára Zlobická na padesát a sto metrů volný, dvě stě metrů znak i polohový způsob, Denisa Kubalčíková na dvě stě metrů znak i dvě stě metrů polohový závod a Jakub Skála na dvě stě metrů volný způsob.