V příjemném prostředí hotelu Baltaci jsme v tomto týdnu předali hodnotné ceny nejúspěšnějším hráčům podzimní části fotbalové Tip ligy Deníku. Největší radost pochopitelně měl absolutní vítěz Petr Říha ze Zlína, který s přehledem ovládl dlouhodobou část a radoval se z hlavní ceny v podobě Playstationu 4.

„S blížícími se Vánoci ještě přesně netuším, jak s cenou naložím,“ pousmál se nejlepší hráč, kterého na slavnostním večeru z důvodu pracovního vytížení zastoupil otec.

„Z prvenství mám ohromnou radost, neboť se mi podařilo v dosavadní historii ovládnout tuto soutěž podruhé. Jsem dlouholetým hráčem a i na jaře se určitě pokusím o co nejlepší výsledek,“ potvrdil hráč a věrný čtenář Deníku.

„Zažil jsem sezony, kdy se mi nedařilo, a naopak letos mi několikrát hodně přálo štěstí, když se mi podařilo na mé poměry uhádnout dost remíz. Nejméně čitelný byl pochopitelně Fastav Zlín, v závěru jsem tak musel tipovat ne jako fanoušek, ale jako hráč Tip ligy,“ pousmál se příznivec kvalitního sportu.

„Mám rád vše, stále aktivně sportuji,“ potvrdil Petr Říha.

Z vítězů jednotlivých okresů na setkání nejlepších dorazila pouze nejlepší tipérka Kroměřížska Marie Smýkalová z Břestu, která rovněž patří k dlouhodobě velmi úspěšným hráčům. Před nedávnem se totiž stala absolutní vítězkou a odnesla si domů televizor.

„Stále hraje a dělá nám radost,“ pousmála se nyní již důchodkyně, která si nyní odvezla 30litrový sud Gambrinus.

„Mám ráda pivo, co jsem dospělá, si je vždy dávám po obědě,“ přiznala úspěšná hráčka.

„Moje švagrová Alena bude mít kulatiny, při této příležitosti vyhraný sud vypijeme,“ má jasno Smýkalová, rovněž velká fanynka kopané. Především ve své obci.

„Kluky bedlivě sleduji a fandím jim,“ připomněla místní fotbalová „babička“, která navíc se současným výběrem hrajícím okresní přebor uzavřela před sezonou pikantní sázku.

„Pokud kluci skončí do čtvrtého místa, upeču do kabiny 500 koláčků. V opačném případě tato povinnost padne na kluky,“ směje se Smýkalová, podle níž je sázka zcela otevřená. Břest je totiž po podzimu šestý, s dvoubodovou ztrátou na vedoucí kvarteto.

„Snad se mi bude dařit i v Tip lize. Podzimy mám lepší, tak snad to nyní na jaře zlomím,“ dodala s úsměvem.

Hned dva sudy a jeden poukaz na produkty ve výši 500 korun od našeho vydavatelství si odvezla rodina Volčíkova z Uherského Hradiště. Jeden získala coby nejlepší hráčka Uherskohradišťska paní Hana, druhý za soutěž týmů, který po boji ovládla mohutným finišem.

„Hrajeme celá rodina, nyní nám to vyšlo. Navzájem si radíme a teď se to vyplatilo,“ radoval se Viktor Volčík, který převzal všechny ceny.

„Protože jsme na pivo získali poukazy, nezkazí se, postupně sudy vypijeme. Pivaři nejsme, ale nějak to zvládneme,“ dodal s úsměvem Volčík, fanoušek Slovácka.

Z výhry v podobě sudu piva Gambrinus pro nejlepší tipéry okresu se radovali zlínský David Nesázal a na Vsetínsku Antonín Šťastný.