Fotbalisté Zlína doma na Letné remizovali s Duklou Praha 1:1.

Porážku v mrazivém počasí odvrátil záložník Petr Hronek, který se trefil v 73. minutě.

Trenér Páník poslal do boje stejnou sestavu jako v generálce proti Slovanu Bratislava. Mezi náhradníky zůstali třeba Ekpai s Traorem.

Dukla nastoupila bez jediné zimní posily, mladého Afričana Doumbii, zato se zlínským odchovancem Lukáš Holíkem.

A byl to právě pětadvacetiletý záložník, který připravil první gólovou akci mrazivého zápasu. Po Holíkově vybídnutí v 5. minutě střílel osamocený Tetour ve vyložené pozici mimo.

Ševci odpověděli slabou střelou Jiráčka doprostřed branky a dorážkou Beauguela vedle.

Ve 21. minutě unikl po pravé straně Vukadinović, po jeho centru ale Jiráček balon netrefil.

Manažer FC Fastav Zlín Zdeněk Grygera.
Cíle se mění po každém zápase, říká s úsměvem Grygera

Jinak toho domácí v první půli směrem dopředu mnoho nevymysleli.

Pražané byli postupem času aktivnější a ještě před přestávkou zahrozili. Stoper Ostojić ovšem pálil nepřesně.

Kouč Fastavu Páník nebyl s úvodní částí spokojený, a tak stáhl ze hry nevýrazného Francouze Beauguela, a na hrot útoku vysunul středopolaře Hronka.

Dál ale hrozila hlavně Dukla. V 55. minutě měl gól na hlavě Holenda, ale domácí gólman Dostál pokus hostujícího útočníka zneškodnil.

Pak ale přišla zřejmě klíčová chvíle zápasu. Po centru z levé strany hostující krajní bek Podaný neúmyslně udeřil loktem do obličeje Vukadinoviće a sudí Příhoda po chvíli váhání nařídil proti Dukle pokutový kop.

Míč si vzal Bosňan Mehanović, který jej poslal k levé tyči. Brankář Rada však parádním zákrokem penaltu vyrazil. A tak přišel na druhé straně trest. Povedenou akci zblízka zakončil Tetour, kterému balon na hlavu poslal Podaný.

Ševci znejistěli, znervózněli, čtvrthodiny před koncem však skóre srovnali. Spolupráci Mehanoviće se střídajícím Ekpaiem přesně zakončil Hronek, který hlavou překonal bezmocného Radu.

Zlínští fotbalisté po vyrovnání ožili, organizovaného protivníka na chvíli zmáčkli.

Domácí se hnali za vítězstvím, obrat ale nedotáhli. Po remíze 1:1 zůstali v tabulce devátí.

Hodnocení trenérů:

Bohumil Páník (FC Fastav Zlín): „Zůstali jsme za očekáváním. Dukla nás dokázala vyvést z rytmu hry. My jsme se do tempa dostali až ve druhém poločase, kdy jsme dokázali srovnat. Do té doby to bylo takové nemastné, neslané. Dukla umí hrát kombinačně, odsávala nám síly. Za nepříznivého stavu jsme museli dát do hry nejkreativnější hráče. Traoré s Ekpaiem naši hru oživili, nakonec z pravé strany jsme dali vyrovnávací gól. Díky nim jsme to dokázali zvrátit. My jsme dostali ještě v nastaveném čase branku, byl to ale ofsajd. Za remízu můžeme být rádi, protože takové utkání se prohrávají. Někteří hráči neodvedli to, co jsme viděli v přípravě. Terény jsou těžké pro některé méně technicky zdatné hráče. Balon jim překáží, hra se zdržuje. Soupeř se dokáže zformovat, zatáhnout. Pokud neuděláme rychlé otočení hry nebo nějakou křídelní akci s rychlým dohrátím, tak se tam nemůžeme se tam dostat.“

Jaroslav Hynek (FK Dukla Praha): „V prvním poločase byla vidět nerozehranost mužstev. Oba týmy hrály poměrně dost opatrně. Jednu šanci jsme měly my, jednu Zlín. Ve druhém poločase nám zatrnulo při penaltě, kterou Radič krásně chytil. Nepamatuji si přitom, kdyby Rada chytil penaltu (úsměv). Po tom okamžiku jsem si říkal, že bychom to mohli zvládnout a využít toho, což se stalo. Po vedoucí brance jsme se zbytečně zatáhli a přistoupili na hru Zlína. Za svůj tlak si domácí vyrovnání zasloužili. Remíza tomu utkání sluší.“