„Takový podzim nepamatuji. Klimatické podmínky pro fotbal byly nejhorší, co jsem ve funkci. Katastrofální,“ shodli se zástupci všech fotbalových svazů v našem kraji.

Nejhorší situace panuje na Zlínsku – přesněji ve Zlínském KFS.

„Bohužel počasí neodložilo zápasy jen z jednoho či dvou kol, ale hned ze tří. Po řádném termínu tak zbývá odehrát na čtyřicítku zápasů. Nejzazším podzimním termínem dohrávek bude třetí listopadový víkend. Může se tedy klidně stát, že budeme muset ještě dohrávat na jaře,“ krčí rameny sekretář KFS Radovan Lukáš.

Podobné „bolení“ hlavy mají i v OFS Zlín, kde z důvodu silného větru navíc o víkendu plošně odložili všechny nedělní zápasy 13. kola.

„Předpověď byla pro fotbal špatná, v neděli dopoledne jsme po konzultaci s pořadateli a rozhodčími upřednostnili zdraví. Na některých stadionech se ve finále dalo hrát, ale většina oddílů nám děkovala, že ušetřila své pracně pěstěné travnaté plochy,“ konstatoval sekretář OFS Zlín a současně předseda sportovně-technické komise Dušan Krajčovič, v jehož regionu se bude dohrávat okolo třicítky zápasů.

Na Kroměřížsku a Uherskohradišťsku měli v plánu předehrát jarní kolo, ale v obou regionech situaci přehodnotili.

„U nás není situace nejhorší, zbývá odehrát okolo deseti zápasů. Ale kvůli špatné předpovědi jsme ke zrušení předehrávky sáhli již před dvěma týdny,“ hlásí šéf OFS Uherské Hradiště František Miko.

„U nás jsme ke stejnému kroku přistoupili po víkendu, zbývá odehrát okolo dvacítky zápasů. Ovšem jeden klub má odloženy již čtyři ze 13 duelů. Určitě se tak nevyhne jarní dohrávce. Termíny necháváme na dohodě oddílů,“ upřesnil šéf OFS Kroměříž Libor Kopčil postup, který platí ve většině případů odložených duelů v kraji.