VELKÉ KARLOVICE + KAROLINKA FASTAV ZLÍN 1:6 (0:1)

Po osmi letech od zápasu se Slavií Praha přijel do Velkých Karlovic prvoligový soupeř a pro celé Valašsko to byl velký fotbalový svátek. Hlavně v první polovině byli Valaši favoritovi vyrovnaným sokem. Smolná chvilka domácích přišla ve 27. minutě, kdy po špatném odkopu využil šanci kanonýr Železník a načal tak svou úspěšnou gólovou sobotu.

Po změně stran ovšem hosté mezi 50. a 68. minutou třikrát skórovali, odskočili na 4:0 a bylo prakticky po zápase. Brankostroj Zlína pak domácí alespoň jednou přerušili a hodně tak potěšili své fanoušky. V 75. minutě se po standardce prosadil dorážkou Pavel Píšek a snížil na 1:4. Odstartoval tak nejen výbuch radosti domácích diváků, ale také výbuch světlice v hostujícím sektoru. „Těsně poté vtrhla na stadion asi dvacítka zakuklených ultras, kteří nejprve ukradli vlajku hostujícím fanouškům a poté se pustili do samotných zlínských fandů. Asi na patnáct minut se utkání přerušilo, naštěstí se pak dohrálo," popsal černou kaňku na zápase sekretář domácího oddílu Jaroslav Valián.

V utkání, ve kterém se kvůli incidentu s ultras přidávalo devět minut, se pak v nastavení hosté ještě dvakrát trefili, a pro Valachy tak zápas skončil až příliš krutě: 1:6. I tak ovšem převládal v táboře Velkých Karlovic spíše pozitivní pohled. „Jestli to bylo čtyři nebo šest jedna, je asi i jedno. Hlavní je, že jsme si to užili a mohli jsme si takovýto zápas s prvoligovým soupeřem zahrát. Snad jen trochu mě mrzí naše rezignace v závěru, kdy jsme neudrželi solidní stav 1:4," konstatoval po zápase trenér VKK Dalibor Kučera. Jeho protějšek a zároveň kamarád Bohumil Páník byl po utkání spokojen a přiznal, že to pro jeho tým nebyl žádný pouťáček na vesnici. „Pro nás to bylo pomyslně jako ligové utkání, které jsme chtěli odehrát v maximálním nasazení, abychom zůstali v týdenním zápasovém rytmu. Nedělá dobrotu, když máte dvoutýdenní pauzu mezi mistráky, tak podle toho jsme k tomu přistoupili. Brali jsme to jako mistrák a žádný pouťák," pravil po závěrečném hvizdu kouč prvoligového Zlína Bohumil Páník. Ten byl především rád, že jeho tým předešel problémům, které mělo například Slovácko. „Je to hodně o hlavách hráčů, nesmí se jim nechat prostor pro přemýšlení, zda hrát, nebo nehrát naplno. Proto jsem rád, že jsme to zvládli takto. Podívejme se třeba na Slovácko, že?" připomněl potupu prvoligového týmu na hřišti divizního Slavičína. Právě výhra Slavičína udělala Páníkovi radost. „Je to naše farma a hovoří to o určité kvalitě, která tam je. Takže i za Slavičín jsem rád," usmíval se kouč Zlína Páník. Hned vedle něj se smál také jeho kamarád a pro tento zápas i soupeř na lavičce Dalibor Kučera a přidal další hlášku. „Já jsem, Bobe, vlastně taky rád, že jste nás vyřadili. Nemusíme se teď soustředit už více na pohár a můžeme makat na vylepšení naší pozice v divizi," uzavřel s úsměvem Dalibor Kučera.

Branky: 75. Píšek 27., 50., 90+2, 90+5 Železník, 54. + 67. Jordan. Diváci: 650. FC VKK: Sváček Ondřejka, Mikula, Pavelka Martin, Melichařík Píšek, Surovec, Podešva (60. Mynarčík), Heger Škrobák, Pavelka Jan. Trenér: Kučera. Fastav Zlín: S. Dostál Pazdera, Malý, Hájek, Matějov (74. Hubáček) Kopečný (68. Blanař), Živulič, Motal, Bartolomeu (46. Koreš) Železník, Jordan. Trenér: Páník.