V nepřímé souvislosti by ševci rádi, aby mezi nimi v tomto případě chyběla výhra z 5. kola první ligy. „Po utkání budu spokojený s tím, když dosáhneme na body. Ruku v ruce s nimi jde i výkon," usmál se trenér Fastavu Bohumil Páník.

Se svěřenci vstoupí do bitvy s čistou hlavou. Nováčkovi soutěže se po zisku devíti bodů z dvanácti možných velmi dobře dýchá.

„Necítíme tlak ze spodních pozic v tabulce, takže je to pro nás teď příjemné. Ale neukolébává nás to, víme, že pokud nebudeme tvrdě pracovat, může to být jen dočasné," zdůraznil 58letý kouč.

Mužstvo přitom nemusí krotit ani při zájmu médií, který po úspěšných čtyřech kolech a druhé příčce v tabulce nabral úplně jinou dimenzi nežli před startem první ligy.

„Nahrává to pokladníkovi (Lukáš Železník – pozn. aut.), který si hráče zkasíruje. Je to efekt, aby v kase něco bylo. Jinak rozhovory se většinou dělají se zkušenými fotbalisty, jako jsou Janíček či Hubáček, kteří nelétají v oblacích. Je tam i Železník, který, ač je mladý, tak je mentálně vyspělý. Všechno je to v pořádku," líčil dobře naladěný zlínský stratég.

Duel ve městě Škodovky bude v přímém přenosu vysílat Česká televize, že by se však hráči chtěli díky tomu více ukázat, to si Bohumil Páník nemyslí. „Máme instat, který nám poví vše o výkonu fotbalisty na hřišti, takže je to jedno, jestli je zápas v televizi nebo ne. Hlavně se chceme pokusit Boleslavi vzdorovat více než Spartě," podotkl.

Jestli to však bude formou herní férovky, či primárním zaměřením na defenzivu, to neodkryl. „Na Spartě jsme získali zkušenosti a ty budeme teď chtít přenést do utkání," šibalsky se usmál respektovaný trenér.

Nicméně souhlasí, že cesta k úspěchu by mohla vést přes defenzivu ambiciózního soupeře. Mladá Boleslav inkasovala již deset branek, nejvíce ze všech týmů. „Plyne to z jejího velmi ofenzivního projevu, při něm pak vznikají okénka v obraně. Budeme se toho snažit využít," potvrdil Páník.

Na druhé straně ovšem ševci budou čelit velké ofenzivní síle. V každém zápase Mladá Boleslav vstřelila dva góly a v jejích řadách jsou borci jako Lukáš Magera, Jiří Skalák, Jasmin Ščuk, Ondřej Zahustel či zatím střídající Milan Baroš a Jan Chramosta.

„Ofenziva soupeře začíná už od obrány, kde jsou hráči přeškolení ze zálohy. Takže konstrukce a tah dopředu jsou pro ně normální. Útočnou sílu tvoří celé mužstvo," upozornil vládce zlínské lavičky a milovník tenisu.

Souboj ve středních Čechách staví na stejnou rovinu jako ten na Spartě. A nenechává se zhypnotizovat ani tím, že adept na nejvyšší příčky v tabulce zatím nasbíral jen čtyři body. Porazil doma Brno, podlehl Spartě a v Liberci a remizoval v Ostravě. „Měli evropský pohár. Na něj se tým soustředí a pak mu něco uteče v lize. Pocítila to i Plzeň," poznamenal Páník.

V kádru bude dnes večer postrádat zraněného Holíka a Benčíka, o sestavě, která vyběhne na trávník, má jasno. „Neřeším žádný otazník," sdělil Bohumil Páník.

Zajímavosti

Mladá Boleslav porazila Zlín v 6 z posledních 7 ligových zápasů a 3× za sebou od Fastavu neinkasovala branku.

Zlín vyhrál jen 2 z 10 vzájemných ligových duelů, 6× vyšel střelecky naprázdno.

V posledních 8 vzájemných soubojích vždy střílel góly pouze jeden tým.

Nováček ze Zlína v dosavadních 4 kolech získal 9 bodů, naprázdno vyšel jen na Spartě.

Brankář Zlína Holý zatím nastoupil v lize 3× a pokaždé udržel čisté konto.

Mladá Boleslav má s 10 inkasovanými góly nejhorší obranu soutěže.

Mladá Boleslav ve všech 4 ligových zápasech sezony dala 2 góly.

Mladá Boleslav v posledních 16 domácích zápasech prohrála jen se Spartou a Plzní.

Poslední vzájemný zápas z roku 2008 pamatuje na straně Mladé Boleslavi jen zraněný Kysela, ze Zlína Pazdera a Janíček, který tehdy hrál za Boleslav.

Jiří Skalák (Mladá Boleslav) se trefil ve 3 ze 4 utkání této sezony.

Trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím v neděli oslaví 59. narozeniny, Lukáš Holík (Zlín) ve stejný den 23. narozeniny.