„Mám široký nárt a jen tak nějaké kopačky mi nesednou. Když se klukům roztáhne, padne mi na nohu,“ culil se Kříž. Na levou nohu nazul svítivě oranžovou, na pravou nevýrazné trikolory žluto-černo-bílé.

„Vypadá to blbě, nová móda to ale není. V pondělí mi přijdou nové,“ nemůže se dočkat Kříž, který udeřil v 7. minutě (1:0), v 58. minutě z penalty (2:0) a hattrick pečetil v 85. minutě (6:0).

A to si ještě dovolil luxus v podobě neproměněné penalty, kterou ale dorazil Goňa. „Kluci mi říkali, že už kopat nebudu. Ale nepustím je k tomu,“ usmíval se slavičínský střelec, který si na oba pokutové kopy vzal sebevědomě míč á la Messi. „Když si jdu pro balon, musím si věřit. Na první penaltu jsem si věřil, ale na druhou jsem si už nebyl jistý. Ale chtěl jsem hattrick. Nakonec se to přesto podařilo,“ oddechl si Kříž.

Ovšem i jeho zklamala sestava soupeře. Třetiligový tým totiž přijel s hráči z béčka hrající I. B třídu a dorostenci. „Zklamalo mě to, že soupeř přijel oslabený. Bylo to cítit. Když jsem viděl sestavu před zápasem, říkal jsem si, že je hlavně nesmíme podcenit,“ přiznal Kříž.

„Věděli jsme, že přijedou v oslabené sestavě a mají problémy, ale že přijedou s béčkem, jsem nečekal. Po červené kartě už herně odpadli. Ale spokojený nejsem, pořád máme hodně velké rezervy a musíme pořád pracovat. Je to ovlivněné i tím, že máme zraněného Petra Švacha, což je náš klíčový hráč. Vypadl i Pavel Elšík. Musíme bojovat s tím, co máme,“ ví kouč Slavičína Pavel Prešnajder, jenž na střídačce v létě nahradil Milana Otépku.

„Chtěli jsme vyzkoušet mladé kluky z dorostu a z béčka, aby si zkusili fotbal na úrovni,“ tvrdil šéf Viktorie Otrokovice Jan Ševčík.
„Omlouvám se,“ utrousil k předsedovi zklamaný Adam Surovec, brankář Viktorky, který zavinil obě penalty a v 67. minutě musel po druhé žluté a následně červené kartě pod sprchy. „To se neomlouvej, jsi nezkušený,“ uklidňoval svého gólmana Ševčík.

„Dvakrát skočil na chybu, nechal se vyloučit a už to bylo o něčem jiném. Ale mladí první poločas a do šedesáté minuty druhé půle hráli dobře. Byli běhaví, ale nezkušení. Chceme, aby sbírali zkušenosti. Za tři čtyři roky bude tohle základ áčka. Nyní kvalitu musíme ještě sehnat. Výsledek je krutý, ale to je tak vždy, když vám chytá hráč z pole,“ podotkl Ševčík, který na podzim nepočítá s Kurtinem a Vavrušou, jenž míří do Rakouska. Elšík po návratu z Prostějova zvolil Kroměříž, Hradil zamířil do Hulína. Šuranský odešel do Nedachlebic a Jasenský je stále zraněný.

„Máme domluvené dva hráče, brankáře a jednoho hráče do útoku. Už je něco před dohodou, ale zatím nebudu konkrétní. Zkoušíme dva chlapce z Afriky, kteří vypadají velmi dobře. A řešíme ještě záložníka,“ dodal Ševčík.

Ve fázi shánění hráčů jsou i ve Slavičíně. „Snažíme se někoho získat. Obvoláváme snad celý okres. Uvidíme, co se nám podaří. Zatím máme Dana Šťastného z dorostu, který hrával v Kroměříži. Uvidíme, koho dalšího se nám podaří sehnat,“ je v očekávání Prešnajder, jenž si do druhého kola přeje prvoligového soupeře.

„To by bylo pěkné. Doufám, že už budeme hrát na svém stadionu,“ přeje si Prešnajder, jenž doufá, že rekonstrukce hlavního hřiště bude do prvního mistrovského zápasu hotová. Zatím na tréninky i zápasy jezdí do pitínského azylu. „Lepší být na hřišti než někde v parku,“ prohodil dobře naladěný Prešnajder.

SLAVIČÍN – V. OTROKOVICE 6:0 (2:0)

Branky: 7. Kříž, 58. (pen.) a 85. Kříž, 70. Goňa, 80. Školník, 83. Juřica. Rozhodčí: Bernatík – Koláček, Šimoník. Diváci: 100. TVD Slavičín: Vypušťák – Goňa (80. Šebák), Horáček, Juřica, Kocián, Kříž, Mezírka, Pastorek (80. Bartoš), Salajka (75. Fojtů), Školník, Švach.

Viktoria Otrokovice: Surovec – Zach, Lendler, Marčík, Ponížil, Červenka (75. Kozel), Bahounek (46. Malota), Bína, Frydrych (61. Horák), Dvořáček, Křivánek.