Jestli bude tohle pravidlo fungovat i potřetí, se ukáže po sobotním střetnutí s Bohemians Praha. Šlágr 14. kola začíná v 17 hodin.

„Víme, že se nám v těchto zápasech daří herně i výsledkově. Věřím, že v tomto duchu budeme pokračovat,“ pronesl zlínský kapitán Roman Dobeš, který před svým návratem do Baťova města oblékal dvě sezony zelenobílý dres Bohemians.

Tentokrát však ševci narazí na nejzdatnějšího soka. Střížkovští klokani po pádu z Gambrinus ligy o dvě patra níže ovládli ČFL s ohromujícím náskokem 17 bodů a také ve druhé lize si počínají jako mazáci.

„Bohemku neberu za nováčka. Má spoustu individualit. Po sestupu se tým téměř nezměnil, prakticky každý jeho hráč hrál v první lize. Těším se na konfrontaci s obrovskou zkušeností, která proti nám bude stát. Pro kluky je to zase motivační výzva. Věřím, že i fanoušci budou zvědaví na první tým,“ rozpovídal se kouč Tescomy Alois Skácel.

Na Letné se střetnou dva nejlépe bránící týmy ligy. Zatímco Pražané inkasovali desetkrát, Zlín devětkrát. „Málo dostávají, ale mají lepší produktivitu než my,“ poukázal Skácel, jehož družina vyšla z posledních sedmi zápasů gólově naprázdno pětkrát.

Jak vylepšit nízkou produktivitu? „Dát branku, to je jasné,“ nabízí Skácel napůl vážně a napůl s úsměvem jednoduchý recept.

Jeho svěřenci si musejí dát velký pozor na finiš zelenobílých. Ze svých 20 branek vstřelili Pražané sedm v závěrečné čtvrthodině. Naposledy pokořili doma patnáctý Most brankou z 89. minuty, přestože podle referencí nebyli lepším týmem.

„Nemám rád výraz zasloužené nebo nezasloužené vítězství. Bohemka hraje pořád stejně a soupeře poráží trpělivostí. Kluky na to upozorňovat nemusím, dobře to ví,“ pravil kouč Zlína, který rozhodne o tom, kdo se stane půlmistrem.

V 15. kole totiž jede do Ústí nad Labem, které má stejně bodů jako Bohemians. „Ústí mě momentálně nezajímá. Nejdříve musíme odehrát zápas s Bohemkou,“ dodal Alois Skácel.

Předpokládaná sestava Zlína: Kořínek – Jugas, Kubica, Malý, Jelínek – Motal, Paciorek, R. Dobeš – Švach, Poznar, Železník.