VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Porodní bolesti Fotbalové (R)evoluce. 
Všichni ale táhnou za jeden provaz

Zlínsko – Tradiční porodní bolesti novinky vykazuje půldruhého měsíce po rozjezdu projekt Fotbalové Asociace ČR Fotbalové ®evoluce. Systém, jenž má pomoci k elektronizaci komunikace na všech úrovních fotbalového hnutí, prvně vážněji prověřilo víkendové úvodní kolo mužských soutěží v regionu.

14.8.2015 1
SDÍLEJ:

šéf kopané na Zlínsku Pavel BrímusFoto: DENÍK/redakce

„Ano, systém se vychytává a zejména v informační oblasti to v prvním kole zaskřípalo. Ale jinak funguje. Všechna plánovaná utkání se odehrála, systém nespadl. V neposlední řadě oceňuji téměř stoprocentní zájem klubů na úspěchu projektu," potěšilo předsedu KFS Zlín Vlastimíra Hrubčíka.

Na rozdíl od některých oponentů, kteří FAČRu vyčítají, že se měl rozjet na dvě etapy – nejprve profesionální soutěže až pod divize a o rok později po vychytání ostatní – krajský šéf tento názor nesdílí.

„Stojím za rozhodnutím vedení, je to správný krok. Čtyři pět kol se bude celý systém vychytávat, bude to stát ještě spoustu sil a nervů, ale jsme už ve 21. století. Elektronizace systému všem ušetří práci a vše zprůhlední. Nejlepší věc na vše je sběrná měsíční faktura. Tu oceňují všichni," pochvaluje si Hrubčík.

V neposlední řadě na celé změně nebudou tratit ani kluby. Investice spojené s digitalizací – tedy nákupy počítačů, modemů a internetového připojení – totiž FAČR ocení slibovanou dotací až do výše deseti tisíc korun. „Tato podpora je vypsána pro kluby hrající v seniorských soutěžích od kraje dolů. Co mám informace, nyní na svazech zjišťují, kdo dotační titul využije. Podle všeho o něj požádají všichni, co na něj mají nárok a do konce září by kluby měly mít peníze na svých účtech," očekává šéf.

V průměru dvě tři stížnosti a připomínky týdně od zavedení dostávají na OFS Kroměříž. „Na přechod FAČR moc dobře připravený nebyl, mohlo se rok počkat a vše vychytat u vyšších soutěží," míní šéf kopané na Kroměřížsku Libor Kopčil.

„Nezbývá nám všem než bojovat. Věřím, že se co nejdříve zásadnější problémy vyřeší," přeje si Kopčil.

„S novým systémem bojujeme všichni. Pozitivní je, že v tomto čase táhnou za jeden provaz všichni, hráči, funkcionáři, rozhodčí a řídicí svazové orgány. I proto to zvládneme," je optimistou předseda OFS Zlín Pavel Brímus.

„V prvním kole jsme zaznamenali jeden problém s vyplněním elektronického zápisu, kdy chyba byla na straně sudího. Druhé kolo prověří další kluby, přičemž ještě více napoví třetí, kdy se do soutěží zapojí nejnižší čtvrté třídy a mládež," doplnil Brímus.

„Ze tří soutěží jsme měli jen dvě problémové. V Brankách nemají na hřišti signál na internet, ve Lhotce měli technický problém. V obou případech jsme to operativně vyřešili a vše do systému s nějakým zpožděním zanesli. Ještě u jednoho utkání trvalo uzavření zápisu zhruba hodinu," informoval sekretář OFS Vsetín Pavel Březík. Na Valašsku odhalili Achillovu patu systému.

„Zjistili jsme, že nelze vkládat do systému kontumační zápasy. Systém si to vždy vezme jako 0:0 a dělá to zmatek. Obecně si troufnu říct, že první ostrý víkend s revolucí byl úspěšný a je to správná cesta," dodal Březík.

„Lépe připravené byly oddíly, na kterých bylo znát velké úsilí, aby všechno klapalo. Malinko mě zklamali rozhodčí, pro které jsme přitom připravili tři školení, jenže účast byla slabá a teď se to projevilo. Je jasné, že ti starší, co s počítačem nevyrostli, s tím bojují, ale nějaké ty mouchy se brzy vychytají. Musím říct, že před startem jsem byl skeptik, ale teď už věřím, že to nejpozději do pátého kola zvládneme.

Už teď to bylo na osmdesát procent v pořádku, je to určitě krok dopředu," nechal se slyšet František Miko, předseda OFS Uherské Hradiště.

Občas se také řešily technické trable. „V Přečkovicích a v Záhorovicích měli potíže se signálem, ale vyběhli na kopec a nakonec se jim to povedlo," pousmál se František Miko.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU

Autor: Martin Břenek, Redakce

14.8.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Česko zpívá koledy. Ilustrační foto

Klečůvka: „Sejdou se bezvadní lidé,“ těší se na punč na akci s Deníkem

Naši prvňáci. Ilustrační foto

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ Mostní Zlín a ZŠ Slušovice ve Zlínském deníku

Gospelové Vánoce poprvé v evangelickém kostele

Po roce opět přichází krásný čas Vánoc a s ním i tradiční GOSPELOVÉ VÁNOCE, které již od roku 2003 pořádá agentura Pragokoncert. Vůbec poprvé přijedou do České republiky DONNELL ELLY & UNITED VOICES (USA) a slibují úžasný kulturní zážitek. Gospelové Vánoce se ve Zlíně konají tento čtvrtek a vůbec poprvé se tento jedinečný koncert uskuteční v evangelickém kostele.

Přidají se už posedmé

Stejný den, stejný čas, stejné koledy. Pět zvolených koled zazní zítra na náměstí 3. května v Otrokovicích. Do 7. ročníku akce Česko zpívá koledy se i tentokrát město zapojí.

ANKETA: Vyberte ten nejlepší dárek pod stromeček!

Redakce Deníku pro vás vybrala nejpopulárnější dárky posledních let. Které z nich byste chtěli najít pod stromečkem? Hlasujte!

SOUTĚŽ: Pošli nám svou pohádku a vyhraj

Vánoce jsou tady, a jelikož k nim patří pohádky, tak Deník vyhlašuje soutěž o nejkrásnější dětskou pohádku. Pokud rádi píšete nebo kreslíte, tak neváhejte a zapojte se do soutěže o tu NEJ VÁNOČNÍ POHÁDKU ROKU 2017.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT