„První dojmy z Plzně jsou výborné, absolutně maximální. Prohlédl jsem si zázemí klubu a je to zatím nejvíc, co jsem v životě viděl. V tu chvíli si uvědomíte, že jste se ocitl v klubu, ve kterém můžete dál růst a zlepšovat se. Pro mě je to příjemná změna," směje se 27letý odchovanec Zlína.

Jak vás přivítali noví spoluhráči a trenér?

Kluci byli absolutně v pohodě, vyhrálo se nad Slavií, takže v kabině panuje dobrá nálada, je to znát. Všichni jsou ke mně přátelští, vstřícní. Co se týká trenérů, Roman Pivarník se mnou intenzivně komunikuje, což se mi velice líbí. Je vidět, že je hodně ambiciózní. Po svých hráčích vyžaduje maximální koncentraci a stoprocentní práci, aby to pak následně přenesli z tréninku do zápasu.

Jaký to byl pocit, když jste poprvé přetáhl přes hlavu červenomodrý dres Viktorie?

Byl to krásný pocit, ten dres má svoje kouzlo. Navíc, když jsem ještě dopoledne vyklusával sám na trávníku Doosan Areny, uvědomil jsem si, jak krásný je to stadion a kolik lidí sem na zápasy chodí. Je to zážitek, přece jen jsem kluk z menšího klubu.

V posledních dnech před vaším příchodem do Plzně se v médiích hodně spekulovalo o tom, kam vlastně zamíříte. Jak to na vás působilo?

Já se ty spekulace snažil pouštět z hlavy, už toho bylo moc, skoro bych řekl, že nastala jakási ´poznarmánie´, bylo to až nepříjemné. Před zápasem s Karvinou jsem ale okamžitě přepnul, abych byl koncentrovaný, abychom zápas zvládli, což se podařilo. Když jsem střídal, diváci mě vyprovodili potleskem. Díky výhře nad Karvinou to všechno pěkně vygradovalo. Měl jsem dobrý pocit z toho, že jsem ve Zlíně něco pěkného zakončil a přestoupil do Viktorky.

Je pro vás dobré, že jste přišel do Plzně v ligové přestávce, a máte tak čas na aklimatizaci v novém prostředí?

S tím souhlasím. V úvodu prvního tréninku jsem byl trochu nervózní, když vedle vás běhají samí reprezentanti. Jsou to hráči, kteří mají obrovskou kvalitu, co jméno, to pojem v českém fotbale, takže musím tu nervozitu ze sebe co nejdříve setřepat a rychle se do týmu zapracovat. A být pro Viktorku platným hráčem. I proto jsem rád, že na to mám teď v ligové přestávce trochu více času.

Čekají vás zápasy Evropské ligy s AS Řím, Austrií Vídeň a Giurgiu. Co vám běží hlavou při pomyšlení, že se postavíte proti takovýmto soupeřům?

Strašně se na to těším. Vždycky jsem si přál zahrát si evropské poháry, pro mne je to zážitek na celý život. Nikdy nezapomenu na to, když jsem byl malý kluk, jak do Zlína přijelo Atlético Madrid. Teď mohu něco podobného zažít jako hráč a to je pro mne obrovsky cenné.

Když jste nedávno vstřelil Viktorii v Plzni gól, napadlo vás tehdy, že byste mohl brzy obléknout její dres?

To mě v žádném případě nenapadlo, i když hned po utkání se to všechno rozhýbávalo. Jinak mně se v Plzni hrálo i jako soupeři dobře, pro hráče je tu veškerý komfort, skvěle připravený trávník.

Co říkáte na prostředí v Doosan Areně, kde jsou na každý zápas zaplněné tribuny?

No, to je také jeden z důvodů, proč chcete přestoupit právě do Plzně, protože tu máte pokaždé diváckou podporu. Když se podíváte do hlediště, vidíte tatínky s dětmi, celé rodiny, diváci jsou takoví vstřícní, lidé hodně fandí. Pro hráče je to výborné prostředí.

Proč jste si vybral dres s číslem osmnáct?

Zlínský trenér Páník mně řekl, že osmnáctka je dobré karmické číslo a mohlo by mně přinést štěstí. Ve Zlíně nosili osmnáctku mí kamarádi Filip Novák a Tomáš Hájek. Když jsem měl možnost si vybrat osmnáctku, řekl jsem si, že to je pěkné číslo. (usměje se)