Chtělo by se říct, že akorát chudina maminka musela péct pro 25 chlapů, ale od syna to pro ni není žádná novinka… „Už mi dělala vdolečky pro Slavii. Nakoupíme tvaroh a bude péct,“ smál se Železník po sobotním zápase.

Na zlínské Letné prožil zajímavý příběh. Se spoluhráči se nemohl prosadit, a když v 71. minutě nedokázal zblízka rozvlnit síť a vyrovnat, vypadalo to na zmar.

„Všechno jde nedat. Ve Zlíně jsem neproměnil ještě větší šance. Balon jsem viděl až v poslední chvíli a bohužel jsem nevstřelil gól. Jsem Palič, no,“ připomněl s nadhledem svou známou přezdívku.

V tu dobu si jej navíc vychutnávali zlínští fanoušci a prozpěvovali mu: „Pošleme ti pohled z Evropy…“ Pobavilo to nejen diváky, ale i samotného Železníka. V poslední čtvrthodině se ovšem situace obrátila v jeho prospěch. Po brankách Magery a Da Silvy se radoval on.

„Hecovačky jsou pořád. Lidi ze Zlína mi stále fandí, takže jim patří velké díky. Po utkání jsem za fanoušky přišel. Když jsem tu byl posledně se Slavií, tak je mrzelo, že jsem se za nimi nezastavil. Slíbil jsem, že to příště napravím,“ líčil zlínský odchovanec.

ZLÍNU FANDÍ V MOL CUPU

Ševcům se svým týmem sebral reálnou šanci postoupit do Evropské ligy z ePojisteni.cz ligy, nicméně bude jim fandit, aby dotáhli do úspěšného konce finále MOL Cupu.

„Moc bych to klukům přál, za svou práci si to zaslouží. Jsou favoritem, ale budou to mít s Opavou nepříjemné,“ uvedl. Se Slezany má čerstvou zkušenost, právě Mladá Boleslav s nimi v minulém týdnu v semifinále vypadla, takže může Zlínu poskytnout rady, jak na nadšeného soupeře vyzrát. Říká: „Když budou kluci jezdit po zadku a nevypustí žádný souboj, tak věřím, že zápas zvládnou.“

Nakonec se může stát, že si Evropu užije bývalý klub Lukáše Železníka i ten současný. Mladá Boleslav je v české lize na čtvrtém místě a na Teplice má čtyři kola před koncem čtyřbodový náskok. Pro sympatického útočníka by to bylo krásné vyústění nového angažmá, kde je moc spokojený.
„Kluci jsou fantastičtí a jsem rád, že jsem mezi ně zapadl. Hlavně pak, že mi drží noha. Výkony ještě nejsou optimální, ale snažím se dělat maximum.“
Lukáš Železník přestoupil do města Škodovky na konci ledna ze Slavie a v osmi startech vstřelil dva góly.