„Vůbec jsme neměli tušení, že se Hulín nepřihlásí. Navíc po telefonátu a nabídce od sekretáře Šindeláře jsme měli na rozhodnutí slabou hodinu,“ ještě nyní se rosí předseda brumovské kopané Ladislav Vilímek.

„Ale je to parádní, pěkný dáreček.“

Situace byla o to těžší, že byl pracovně v zahraničí. „Debata a referendum našeho výkonného výboru tak probíhaly po telefonu. Osobně jsem to probral s místopředsedou a trenérem, kteří byli pro. Pro přijetí postupu byla výrazná většina,“ spočítal šéf klubu.

Kladné rozhodnutí zase tak velké překvapení nebylo. Zatímco Luhačovice jako první v pořadí nabídku rychle shodily ze stolu, v Brumově už před sezonou měli přání co nejrychlejšího návratu do divize.

„Ale nyní jsme s tím už nepočítali, chystali jsme se na další ročník v krajském přeboru. Rychlá neplánovaná změna ale až tak velkou komplikací pro nás není,“ potvrdil Vilímek, podle kterého nebude potřeba ani výrazně navyšovat rozpočet.

„Určitě to nebude komplikace, zvýšené náklady budou snad jen za dopravu, ale nijak zásadní. O financích jsme se už bavili v neděli, kdy v klubu proběhla valná hromada a bylo zvolené nové vedení,“ upřesnil staronový předseda.

Nejvíce práce ale vedení čeká při doplňování kádru.

„Nezávisle na divizní účasti pracujeme na posilách.

„Nyní asi obnovíme jednání se dvěma hráči, kteří by k nám i šli, ale preferovali vyšší soutěž než kraj. Každopádně musíme kádr doplnit o dva tři hráče, kteří mají zkušenosti s divizí a dokážou pozvednout úroveň současného týmu. Současně se rozhlédneme po okolí, po pár šikovných klucích, aby zvýšili konkurenci.“

Bujaré oslavy naplánovány nejsou, ale podle všeho si brumovští fotbalisté čas najdou.

„Zřejmě vše spláchnou na dnešní zakončené a vezmou to z jedné vody na čisto,“ směje se a už se stejně jako hráči i fanoušci těší na obnovení derby se Slavičínem – valašské El Clasico.

„Je dobře, že budeme ve skupině se všemi regionálními celky. Reorganizace jistě atraktivitě divizních soutěží prospěje. Už se všichni těšíme,“ netají se Ladislav Vilímek.