Teď se mají sejít v Brumově.

Jenže příchod Zdeňka Šenkeříka, odchovance klubu a někdejšího záložníka či útočníka Baníku Ostrava nebo Slavie Praha, ještě není zcela upečený, byť se o něm již mluví jako o hotové věci.

„Je zbytečné o Zdeňkovi mluvit, když jsem ho v kabině ještě ani neviděl. Proběhlo jen jednání mezi čtyřma očima o případné spolupráci a představách. Ale nic není jisté. Byl to jen náznak toho, že by to mohla být určitá alternativa," odráží spekulace 46letý hlavní kouč divizního Brumova Miroslav Mičega.

Přesto trenér druhého týmu podzimní části divize E nepopírá, že je se Šenkeříkem v úzkém kontaktu.

„Řeší si zatím osobní věci v Praze. Možná na konci týdne bychom mohli vědět víc," odhaduje Mičega, kdy by mohlo být jasněji.

Už teď ale tenhle elixír zkušeností v kombinaci s talentovanými a již soutěží prověřenými mladíky u soupeřů nahání hrůzu.

„Dokázal bych si ho v mužstvu představit. Stejně jako Tomáš Polách i Martin Kolář toho v životě spoustu dokázal. Pokud by přišel, opět by to bylo spojené s prací s mládeží. Zároveň by nám pomáhal i v áčku," odkrývá zkušený kouč možnou spolupráci s tím, že žádné jiné jméno v hledáčku posil nemá a do přípravy zařadil dorostence. Zřejmě i proto, že podzimní kádr zůstane pohromadě.

Po podzimu druhý Brumov v divizní skupině E by byl se Šenkeříkem rázem favoritem číslo jedna na postup do MSFL.

„Šenkeříkův potenciální příchod není postavený na postupu. Ale aby nám pomohl dostat mládež tam, kam chceme. To, že mi pomáhají v áčku a ještě se dostanou na hřiště, je něco navíc," vysvětluje trenér, který je u áčka Brumova osmý rok.

Jenže vysvětlujte to veřejnosti, když máte k dispozici takhle nabitý kádr.

„Začalo se o tom dost debatovat. Ale neslýchávám to ani tak od fanoušků a lidí v Brumově, jako z druhých týmů, jako je Slavičín, ale i další kluby. Pasují nás do role favoritů. Ale nerad bych o tom mluvil a dostával mladé kluky pod tlak. Že jsme tam, kde momentálně jsme, je dlouhodobá práce. Vůbec bych to nestavěl do roviny, postup nebo nic. Stejný názor mají i prezident klubu i další členové výboru. Ani si nemyslím, že by to od nás očekávali i diváci. Chceme především vytvořit ideální podmínky pro práci s mládeží a pomoct brumovskému fotbalu," opakuje bývalý ligový obránce Spartak Trnava, Zlína, Bohemians Praha, Dubnica, Rimavská Sobota a Tatran Poštorná.

Přesto slovo „postup" v Brumově zcela zakázané není. Jen v Brumově chtějí, aby se bral z jiného úhlu pohledu a nespojoval se s příchodem ligou profláknutých fotbalistů.

„Postupu se nebráním, kvalitu na to máme. Ale není to náš základní cíl ani vrchol naší práce. Je to jen odezva toho, že byť kluci mají kolem 21 let, už hrají čtyři roky divizi. A k nim zapadli Martin (Kolář) s Tomášem (Poláchem). Proto jsme tam, kde jsme," vysvětluje Mičega, který zahájil s týmem přípravu 7. ledna a v sobotu odehrají první přátelské utkání proti Zlínu do 19 let.