„Ivo se dnes vrátil z dovolené a informoval nás, že nechce u nás dál pokračovat, přestože dostal nabídku na prodloužení smlouvy. V žádném případě mu nebudeme bránit v přestupu. Za dlouhou dobu, co u nás strávil, udělal pro Zlín hodně, za což mu děkujeme,“ uvedl včera výkonný ředitel klubu Leoš Gojš.

Zbožínek se ke svému rozhodnutí včera nevyjádřil, jeho názor tak tlumočil nový kouč ševců Alois Skácel.

„Bavil jsem se s ním a v jeho odchodu není nic osobního. Chtěl po letech ve Zlíně změnit prostředí a získat nový impulz,“ prozradil Skácel.

Tescoma tak přišla po minulé sezoně už o čtvrtého člena základní sestavy. Už dříve zamířili pryč obránce Malcharek, záložník Novák a útočník Kroupa. Ze Zbožínkova přestupu však Skácel těžkou hlavu nemá. „Měli jsme náznaky, že to tak dopadne, proto nejsme překvapeni. Kvůli tomu rozhodně nebudeme vyhlašovat krizový stav.“

Kdo bude dirigovat obranu místo Zbožínka?

A kdo zaujme Zbožínkův post uprostřed defenzivy, kde na jaře vedle něj rostl teprve 19letý Hájek?

„Máme nachystáno několik variant. První vychází z vlastních zdrojů. O šanci se mohou porvat třeba Malý nebo Linek. Druhou je příchod zkušeného borce,“ naznačil Skácel.

Konkrétní sice nebyl, Tescoma by však mohla sáhnout po 33letém Josefu Dvorníkovi, který v zimě nedobrovolně opustil právě Brno. Ve Zlíně ostatně absolvoval část zimní přípravy, na smlouvě se ale nedomluvil a nakonec hrál ve třetiligovém Hulíně. Jako další varianta se nabízí Jiří Koubský. Osmadvacetiletý odchovanec Tescomy je sice vázaný ve Slavii Praha, jenže v ní má nejistou budoucnost.

„Příští pondělí začínáme přípravu, pak budeme moudřejší,“ nadhodil Skácel.