„Jsem rád, že to klaplo. Cítím velkou motivaci a možnost posunout se ve své kariéře zase někam dál. Přičuchnu si k první lize a věřím, že si ji také zahraji," neskrýval svou spokojenost Poznar.

A právem. Zkouška, která se na začátku jevila spíš jen jako formalita, se posléze protáhla téměř na dva týdny. „Hodně se to natahovalo a byl jsem z toho dost špatný," nezastírá autor pěti druholigových tref z předchozího ročníku.

Na vině bylo především zranění, které si během testů přivodil. „Natáhl jsem si úpon, což zaskočilo nejenom mě, ale také znojemské funkcionáře. Ti mě chtěli ještě vidět v akci, proto se celá zkouška prodloužila. Nakonec ale vše dobře dopadlo a hodně vstříc mi vyšlo i zlínské vedení," oddechl si důrazný útočník.

Teď už může začít spřádat plány, jak vyřadit ze sestavy také hráče, jakými jsou Heinz či Vašíček, na něž bude patrně trenér Kalvoda hlavně v úvodu hodně sázet. „Třeba budeme hrát spolu, uvidíme," pousmál se 24letý fotbalista.

Za zdravou konkurenci je nicméně rád. „Pro můj další fotbalový růst bude jenom dobře, když budu pravidelně trénovat či hrávat právě s takovými kvalitními hráči. Jen tak se mohu někam posunout," uvědomuje si Poznar.

To přitom nejsou jediné podstatné události na Letné. Nové smlouvy podepsali obránce Michal Malý a záložník Pavel Elšík. „Letos jsme dostali smlouvy dřív než loni, máme tak klid na práci," řekl druhý jmenovaný. Naopak stávající kontrakt nebyl prodloužen Janu Jelínkovi. Zkušený krajní bek loni po operaci příliš nehrával a teprve na jaře získával potřebnou praxi v třetiligové juniorce.

„Zdravotně jsem se však dal během jara dohromady a s mužstvem jsem absolvoval i první týden společné přípravy. Koleno drželo, vše mohu dělat naplno, takže o nějaké angažmá se v létě ještě určitě poperu," slíbil Jelínek.⋌(rš)