Naposledy si vítězství odvezl ze Sezimova Ústí v květnu loňského roku Varnsdorf. Táborsko na jaře prohrálo jen dvakrát a drží se na druhé postupové pozici do nejvyšší soutěže.

„Samozřejmě je to výzva a doufám, že se o ni hráči poperou. Pokusíme se na půdě druhého mužstva tabulky překvapit nejen dobrým výkonem, ale i bodovým ziskem," zdůraznil zlínský trenér Martin Pulpit.

FC MAS TÁBORSKO – FC FASTAV ZLÍN

Dnes: 17 hodin

Vzájemná bilance: 4 – 1 – 2

Nikdy nevíte, co můžete od Táborska čekat, má kvalitu a jistě to bude vzrušující duel. Naposledy se ve vzájemném zápase radovali Jihočeši. Ti na podzim v duelu dvou zcela rozdílných poločasů na Letné zvítězili před televizními kamerami 1:0.

„Viděli jsme poslední utkání Táborska se Střížkovem a měli jsme dvě DVD z jeho utkání. Hráči dostali potřebné informace a jsme na soupeře připravení. Táborsko má hodně silnou záložní řadu a především její střed. Rozdílovým hráčem ve druhé lize je Šimák, který má na tuto soutěž výjimečné kvality," podotkl trenér Zlína.

V minulém kole udělal Fastav důležitý krok k záchraně domácím vítězstvím nad Karvinou. Fotbalisté Zlína ukázali kvalitu v ofenzivě a ani proti Táborsku se nemají čeho obávat a je v jejich silách zarmoutit dalšího favorita.

„Jsem rád, že jsme po takových rozporuplných výkonech v prvních jarních zápasech začali hrát fotbal, na který se dalo dívat. Na takový výkon chceme navázat i nyní. Myslím si, že se mužstvo uklidnilo a všechno si to sedlo. Neděláme už moc změn v sestavě, protože nemáme tolik vykartovaných a zraněných hráčů," poznamenal Pulpit.

Jeho svěřenci jsou dvanáctí se ztrátou dvou bodů na desátý Třinec. Pokud by s Táborskem získali tři body, tlak na ně by definitivně opadl. Jejich cílem by měla být první polovina tabulky.

„Jsme profesionální mužstvoa a hráči berou peníze za každé body. Pokud bych řekl, že s Táborskem vyhrajeme a tím se zachráníme a pak už se na zbytek sezony vykašleme, tak by to bylo především vůči našim divákům nefér. Hodně jim za tuto sezonu dlužíme. V příštích domácích zápasech hostíme České Budějovice a Hradec Králové. Byl bych rád, kdyby přišlo alespoň dva tisíce diváků," dodal trenér Zlína Martin Pulpit.

Dvanáctá příčka Zlína podle trenéra Jihočechů Petra Frňky zdaleka neodpovídá jeho síle a schopnostem. „Zlín rozhodně není na příčkách, kde má být. Považuji jen za shodu okolností, že si prochází složitějším obdobím," uvedl Petr Frňka. Zlínští hráči jako Železník, Poznar či Hubáček patří k tomu nejlepšímu, co se na druholigových trávnících pohybuje. „Zlín má kvalitní celek, proto očekávám těžký duel. Má jednu z nejlepších obran, kterou mu ordinuje trenér Martin Pulpit. Z pozorné obrany vyráží do brejků nebo zápasy rozhoduje ze standardních situací, které má velmi silné," uvedl lodivod FC MAS Táborsko Petr Frňka.