„A to se mi hodně nelíbí. Je to neuvážený krok, ze kterého mám trochu větší obavy, jak bude či nebude fungovat," drží se už nyní za hlavu Brímus.

Čtěte také: Revoluce straší okresy. Kraj věří, že ji zvládne

„Krok FAČR k revoluci směrem dolů, myšleno na krajských a okresních úrovních, je totální nesmysl, takto fungovat to může snad jen od první ligy po divizi. Navrhovatelé této revoluce nemají vůbec představu, jak to funguje v těch nejmenších fotbalových oddílech na okresech. V některých oddílech, aby fungovaly, to totiž stojí možná jen na jednom člověku," poznamenal předseda OFS Zlín.

Co se na podzim povedlo a nepovedlo?

Velmi jsme zlepšil způsob komunikace s oddíly, řešení aktuálních problémů a v neposlední řadě také možnost okamžité reakce na změny hracích termínů. Dále se podařilo odehrát všechny zápasy podzimní části sezony včetně předehrávky prvního jarního kola. Neúspěch je i mým závazkem do dalšího období, a to nutnost doplnit současný stav rozhodčích. Přál bych si, aby i oddíly ze svých řad pomohly tuto situaci zlepšit a rozšířily náš tým arbitrů.

Od nové sezony se v případě remízy kopou penalty, které mají určit vítěze. Jaké jsou na tuto změnu ohlasy?

Převážně pozitivní, každopádně na hodnocení je ještě stále brzy. Vesměs kladné ohlasy sledujeme od diváků, což je pro nás velmi důležité. Samotní hráči s touto určitě zajímavou změnou v pravidlech pracují, na trénincích se na penaltový rozstřel připravují a celkový systém rozhodnutí zápasů vidí jako zpestření celé soutěže.

Půlmistrem okresního přeboru je Nevšová s osvědčeným kanonýrem Václavem Tomšů. Je to pro vás překvapení?

Vašek v posledních několika sezonách dosahuje vynikající střelecké kvality tak jako jeho oddíl, takže překvapení to pro mě určitě není, že půlmistrem okresního přeboru je právě Nevšová. Kdo však nakonec vyhraje a postoupí do I. B třídy, je nyní předčasné komentovat. O vítězi určitě ještě promluví Bylnice, Dolní Lhota, Březnice, Návojná a možná ještě někdo z horní poloviny tabulky.

Na rozdíl od soutěží KFS se vašim soutěžím vyhnuly „velké" průšvihy v podobě inzultací. Je to náhoda?

Vím, že spoustě lidí se nebude moje odpověď líbit, ale podle mě je toto jen další ukázka současného stavu naší společnosti. Je třeba, aby se do fotbalu vrátila slušnost, a to už od výchovy fotbalistů nejútlejšího věku. Sám vidím, jak trenéři často přebírají funkci rodičů. Bohužel možnosti trenérů jsou zde často velmi omezené. Sám jsem zažil situaci, ve které si rodič stěžoval na to, jakým způsobem bylo jeho dítě trenérem postihováno za neukázněné chování. Vím, že se toto asi nepodaří v budoucnu plně odstranit, ale vidíme, že jedinou možnou represí současného stavu jsou ty nejtvrdší postihy jak samotných hráčů, tak také oddílů.

Na jaře byla opět řada utkání kontumována pro nezaplacené příspěvky FAČR některých hráčů. Co udělat, aby se to i do třetice na jaře neopakovalo?

Veškeré tyto problémy by měl vyřešit takzvaný „administrátor". Tento pověřený člen v oddíle by měl být schopen během několika minut zjištěného neaktivního člena, který nemá zaplacen členský příspěvek FAČR, aktivovat pomocí PC. Přesto si myslím, že je potřeba, aby oddíloví funkcionáři stále pečlivě kontrolovali na webových stránkách FAČR, kteří hráči oddílu jsou zaplaceni a kteří ne. Doufám, že se nám tento problém podaří společnými silami úplně odstranit.

Stále ubývá mladých hráčů. Hrozí další odhlašování klubů či týmů ze soutěží? Jak tomu zabránit?

Bohužel toto je problém, který vidím již delší dobu, a není to jen slabými ročníky, ale také jistě současnými možnostmi, které děti v dnešní době mají. Musím opět zmínit a apelovat na rodiče a jejich samotnou výchovu. Pro některé z rodičů je častokrát jednodušší dítěti koupit počítač, konzoli s hrami, u kterých dítě tráví většinu volného času. Pokud si rodiče toto neuvědomují a budou nad tímto zavírat oči, situace se jen tak nezlepší. Přesto bych chtěl poděkovat všem funkcionářům v těch oddílech, které i přes tento handicap stále vychovávají a pracují s mládeží.

Co popřejete klubům do kalendářního roku?

Co nejméně disciplinárních řízení – a co nejvíce financí v oddílových pokladnách. (Úsměv.)