Tescoma Zlín B - Hlučín 1:3

Zbožínek, Penner, Elšík, Vrtělka, McQuilkin a Kraus. Šest hráčů prvoligového áčka měl Konečný v neděli dopoledne na Letné k dispozici. Jejich výpomoc se však minula účinkem.

„Předpokládal jsem, že tito borci naši hru oživí a budeme se o ně moct opřít. To se ale nestalo. Pochválit mohu jen Krause a za bojovnost Vrtělku a McQuilkina,“ uvedl Konečný, který převzal mužstvo poprvé v sobotu. Jeho předchůdce Marek Kalivoda byl den předtím definitivně přesunut k A-týmu.

Slovácko B - Blansko 3:0

Se Zlínem se bodově srovnala třináctá rezerva Slovácka, která doma porazila Blansko vysoko 3:0.

„Klíčem k úspěchu bylo, že naše obrana dokázala pokrýt nebezpečně útočníky soupeře. Podržel nás také gólman Fryšták,“ zdůraznil kouč Slovácka Jan Palinek, který po delší době pochválil také fluktuanty z A-mužstva.

„Velmi dobře zahrál Šimáček, na levé straně perfektně fungovala spolupráce Kubáně s Polákem, kteří se neustále prolínali. Pochvalu ale zaslouží všichni hráči,“ dodal spokojeně Palinek.

Břeclav - Kroměříž 1:0

S nejtěsnější porážkou 0:1 odjela Kroměříž z Břeclavi, kde inkasovala gól šest minut před koncem. Sedmí Hanáci tak natáhli sérii bez vstřelené branky na 326 minut.

„Myslím, že jsme nebyli horším mužstvem. Je to ale už obehraná písnička. To co jsme zase předvedli a z jakých šancí jsme nedali gól, to už prostě není možné. Budu muset vypsat konkurz na střelce,“ řekl smutně kroměřížský trenér Jindřich Lehkoživ.

JAK NASTOUPILI

Kroměříž: Vogl – Stojaník, Šilinger (87. Jurčík), Švach, Kovařík – Klimek, Mazouch, Hromek, Dobeš (67. Veselý) – Ondřejka, Janča. Trenér: Jindřich Lehkoživ.

Zlín B: Tobolík – Sokol (86. Mika), Zbožínek, Penner, Elšík – Otruba (63. Šrom), Vrtělka, McQuilkin, Kraus – Železník (79. Foltán), Hudák. Trenér: Ivan Konečný.

Slovácko B: Fryšták – Kubáň, Bělaška, Šimáček, Lysoněk – Polák, Reinberk, Holek, Šilinger (77. Arsllani) – Šturma (90. Višváder), Pyclík (87. Přílučík). Trenér: Jan Palinek.