Po skončení podzimní části, kdy trenér Jan Křapa tvrdil, že chce postoupit, je ale nyní opatrnější.

„Necháváme tomu volný průběh. Pokud se nám postup podaří vybojovat, bránit se nebudeme. A když ne, svět se nezboří,“ řekl Křapa, jenž za konkurenta považuje pouze třetí Lidečko, na něhož má k dobru bod. Druhé Hutisko­Solanec ho nechává v klidu.

Přílucký lodivod se v zimě definitivně rozloučil s útočníkem Macháčem, který přestoupil do SK Vizovice.

Autora šesti gólů by mohl nahradit Lukáš Novosad, který přišel na půlroční hostování ze Slušovic.

„Uvidíme, jak rychle se zapracuje do mužstva. Kvalitní určitě je,“ míní Křapa, který dá v zimní přípravě šanci i čtyřem dorostencům a hráčům béčka.

Do Křapova mužstva se ze Slušovic vrátil z hostování záložník Karel Zedníček. „Ještě by nás mohl doplnit jeden obránce. O jeho případném příchodu ale stále jednáme,“ odmítl prozradit jméno případné posily předseda klubu Patrik Berger.

Tým z okrajové části Zlína začal se zimní přípravou v polovině ledna. Na úvodním tréninku se sešlo celkem 16 fotbalistů. Jan Křapa ale své svěřence nikterak nešetří. Scházejí se dvakrát týdně a v sobotu mají navíc dvojfázový trénink. V neděli jsou na programu v rámci Autoline Cupu v Otrokovicích přátelská utkání. Zatím Příluky odehrály pouze jeden, v němž podlehly Kněžpoli 1:4.

Tuto neděli se utkají s Jiskrou Otrokovice. Poté je ještě prověří Lužkovice, SK Vizovice, dorost Viktorie Otrokovice a generálku obstará Fryšták (8. 3.). Soustředění vedoucí tým I. A třídy neplánuje. „Nejedeme nikam kvůli nedostatku financí,“ podotkl Křapa.