V zimě „mrzli“ na předposledním místě v tabulce pravdy s minus 11 body a situace v klubu z východní části Zlína nebyla nejrůžovější. „Po mém příchodu byl zdejší stav katastrofální. Kluky však musím pochválit. Makali a nevzdali se, přestože někteří na tom byli psychicky hodně špatně. Dřeli na maximum a bojovali jsme až do konce,“ zhluboka si oddechl hlavní trenér Milan Záhora.

Kouče, jenž v zimní přestávce vystřídal trenéra Jana Křapu, nejvíce mrzí hned úvodní domácí porážka s Lužkovicemi. „Měli jsme zápas pod kontrolou, neproměnili tři tutovky a zápas nakonec ztratili. Naopak si cením vítězství nad postupujícími Valašskými Klobouky a s velmi silným a nepříjemným Brumovem B. Nesmím zapomenout ani na veledůležité vítězství v Juřince,“ vyjmenoval stěžejní bitvy v trnité cestě za záchranou.

Podle kouče by se podobná krizová situace již neměla opakovat. „Mužstvo má potenciál hrát o vyšší příčky v tabulce. Ale chceme mančaft vhodně doplnit. Musíme soutěž dobře nastartovat a dostat se do pohody,“ uvědomuje si Záhora.

Příluky byly přeřazeny do „hradišťské“ skupiny B a podle trenéra je reálné hrát střed tabulky, ještě lépe do pátého místa. „S tím bych byl velmi spokojený. Samozřejmě ale záleží na práci a přístupu kluků. Věřím, že se nám podaří cíl splnit,“ je přesvědčen.

Příluky se poohlíží hned po několika hráčích. Shánějí především brankáře, jelikož aktivní činnost ukončil 40letý Radek Ondráš a poslední čtyři duely odchytal předseda oddílu Patrik Berger. „V současnosti není jednoduché najít kvalitního nadprůměrného fotbalistu do I. A třídy. Chceme ale přivést do každé řady po jednom hráči. Zatím ale není nic stoprocentně vyřešeného,“ odmítl Záhora prozradit jména potenciálních po­sil.

Přípravu zahájí v pondělí a trénovat budou třikrát týdně. 18. července sehrají přípravný zápas s Podkopnou Lhotou a 24. července se zúčastní turnaje v Jaroslavicích.