„Nechápu, proč někdo něco takového píše a ani se mě na to nezeptá,“ prohlásil boss zlínských fotbalistů Zdeněk Červenka.

„Žádná teorie o spojení Slovácka a Zlína nepřipadá v úvahu. O spojení nebylo jednáno a ani jednáno nebude,“ doplnil Ladislav Valášek, předseda představenstva FC Tescoma po včerejším mimořádném zasedání klubové generality.

Informace o sloučení dvou sousedních oddílů zasáhla zlínskou kabinu jako blesk z čistého nebe. „Je to pro mě šok. Něco takového jsem nečekal. Vůbec si to nedokážu představit,“ pronesl brankář Vít Baránek, který obléká dres Tescomy už šestou sezonu.

Proti fúzi mluví i současný kouč druholigových Bohemians 1905 Pavel Hoftych, který vedl v posledních třech letech oba celky. „Slovácko i Zlín by měly jít svojí vlastní cestou. Je jenom škoda, že teď nehrají ve stejné soutěži,“ pravil Hoftych.

Svůj protest proti spojení přišli před podvečerní mimořádné zasedání představenstva vyjádřit i příznivci Tescomy, kteří zapálili vlajku klubu z Uherského Hradiště.

„Slovácko tu nechceme,“ skandovali při tom. „Jsem z toho celý den špatný,“ napsal na webových stránkách zlínských ultras fanoušek pod jménem Aldaaa.

Také příznivci Slovácka spojení rázně odmítají. „Já fúzi se ševcama nechcu. Probuďte se, šak Zlíňáci su naši rivalové,“ řekl za všechny na diskusním fóru klubu Keikin.