Zkušený záložník naši druhou nejvyšší soutěž nikdy stabilně nehrál a ještě hůře si o ní mohl udělat obrázek během předchozího angažmá až v dalekém Ázerbájdžánu.

„Soustředím se jen na nás. O síle jednotlivých mančaftů toho opravdu moc nevím, a proto ani nedokážu říct, kdo je papírově silnější a bude patřit mezi favority soutěže," nezastíral Červenka.

Na druhou stranu připustil, že trochu utajená mu zůstala i síla samotného kádru ševců, kterému se sice v přípravě a poháru relativně dařilo, jenomže soupeři ve druhé lize budou na vyšší úrovni. „Hlavně výsledky ze závěru přípravy jsou pozitivní, ovšem soupeři nás skoro vůbec neprověřili, což je škoda. Teprve liga ukáže," míní odchovanec luhačovické kopané.

Ačkoliv soutěžní ročník teprve začne, ostřílený internacionál již dokázal porovnat rozdíly mezi českými a ázerbájdžánskými zvyklostmi v průběhu letní přípravy. „U nás se dost trénuje, možná až hodně. V Baku jsme sehráli za měsíc i deset přípravných utkání. Přiznám se, vyhovovalo mi to o něco víc," nezastíral Červenka.

O to víc se teď těší na zítřejší ostrý start proti Sokolovu. Protivníka příliš nezná, proto ani žádné spekulace okolo zápasu neřeší. „Los nám přihrál hned v prvním kole domácí prostředí a měli bychom jej využít na sto procent. Diváci jsou určitě po dlouhé pauze zvědaví na náš výkon a věřím, že jich přijde co nejvíc. Zároveň doufám, že je navnadíme a pozveme i na další kola," říká 37letý fotbalista.

A právě jeho zkušenosti by se mohly ševcům ve vyrovnaných druholigových zápasech náramně hodit. A nejen jeho. „Neznamá to však, že bych měl v sestavě něco předplaceného. Je zde spousta mladých a šikovných kluků a hrát vždy bude těch jedenáct nejlepších. Věk nehraje žádnou roli, takže musím makat stejně jako všichni ostatní," dodává Červenka.