„Tou nejzásadnější je, že se do krajského přeboru nepřihlásil Provodov,“ pustil se do sumarizace změn pro nový soutěžní ročník Stanislav Travenec, předseda Sportovně-technické komise KFS. Dle soutěžního řádu a nařízení tak byly nabídkami oslovovány postupně nejvýše postavené celky po podzimní části.

Zatímco první celek I. A třídy skupiny B, který získal nevíce bodů ze všech, Osvětimany (35 bodů) nabídku odmítl, lídr skupiny A Valašská Polanka (31 bodů) nabídku přijal.

„Podobně jsme postupovali při doplnění uvolněného místa právě po Valašské Polance, kdy nejlepší celek I. B třídy z Těšnovic (32 bodů) možnost postupu do I. A třídy bez váhání přijal,“ potvrdil Travenec.

Výrazně složitější byla situace při doplňování týmů pro I. B třídu. Zde se totiž rozhodli nepřihlásit do nového ročníku další tři celky – Nedakonice, Havřice a Březolupy.

„Protože místopisně spadají do okresních soutěží na Uherskohradišťsku, nabídky na doplnění dostaly celky ze zdejšího přeboru. Přesněji postup přijaly Ostrožská Nová Ves, Vlčnov a Topolná,“ upřesnil šéf STK v kraji.

Paradoxně nejsložitější situace byla v případě doplnění celku po Těšnovicích, kde se prakticky v krajských soutěžích doplňoval celek místo odhlášeného Provodova.

„Zde naopak právo postupu výše dostaly celky ze zlínského okresu. Postupně jsme oslovili dle pořadí po podzimu Újezd, Slopné, Mladcovou (B), ale až čtvrtý Velký Ořechov možnost přijal,“ oddechl si Travenec.

Další zásadní změny do startu soutěže se neočekávají.

„Vše nyní musíme nachystat pro losovací aktiv, který proběhne netradičně korespondenčně, kdy rozhodným dnem bude 18. červenec 12 hodin. Úvodní kolo mužských krajských soutěží je naplánováné na víkend v polovině srpna,“ dodal Stanislav Travenec.