„Mít o tři body více, jsme spokojení. Na začátku nás ale srazila série zranění, chvílemi až šesti klíčových naráz," spočítal trenér a manažer klubu Josef Rak. „Když se zranili Hlavňovský, Slončík, Bůžek a Hellebrand, bylo složité uspět. Navíc se od nás odklonilo i štěstí. Například v Boršicích jsme za stavu 1:1 zahodili penaltu, následně soupeř uspěl a poté se nám hrubě nevedlo," připustil kouč.

Ani když Provodov dopadl na samé dno, nikdo v klubu nepanikařil. „Pokuty? To ne. Člověk si ale musí zkusit všechno," s úsměvem poznamenal Rak a dál trpělivě s týmem pracoval a čekal na návrat marodů.

Herní a výsledkový vzestup může připomínat spanilou jízdu prvoligové pražské Sparty, která v roce 1997 také byla po sedmi kolech na chvostu a nakonec slavila titul. „Protože hledáme novou motivaci, zkoušíme nový model – kam až to dotáhneme z posledního místa," potvrdil s nadsázkou smějící se Rak. „Dokázat co Sparta se nám asi nepovede, ale výše v tabulce rozhodně chceme. Ještě větší motivaci ale máme v poháru, kam jsme se dostali až do semifinále (utkají se s Kateřinicemi – pozn. red.). Moc rádi bychom zopakovali vítězství zpřed tří let, kdy jsme navíc ovládli i přebor," připomněl šéf provodovské kopané, jenž opět dal svým ovečkám prakticky až do prvních jarních odvet volno. „Nefandíme společné přípravě, kluci vědí, jak na sobě pracovat, vždyť jsou to bývalí profíci," poznamenal Josef Rak, jenž má opět v hledáčku nějakou přestupovou bombu. „Uvidíme, zatím je vše v jednání," dodal.

FC RAK PROVODOV

jméno min. ŽK ČK0 branky
Beňo Svatopluk 1170 0 0 3
Brebis Tomáš 14 0 0 0
Březík Miroslav 950 1 0 2
Burša Tomáš 671 0 0 0
Bůžek Libor 718 3 0 0
Gargulák Jiří 862 0 0 0
Hellebrand Aleš 364 0 0 2
Hlavňovský Micha 10 0 0 0
Hnilo Tomáš 924 2 0 0
Chalupa Vladimír 1170 5 0 1
Josefík Jaroslav 900 3 0 1
Kříž Pavel 986 1 0 4
Kučera Jakub 6 0 0 0
Máčala Petr 408 0 0 0
Malaník Milan 816 2 0 0
Mlček Daniel 224 0 0 0
Slončík Petr 423 1 0 4
Ulman Tomáš 1065 1 0 7
Urbánek Aleš 389 0 0 0
Zámorský Oldřich 810 0 0 0


  
 
 
 
 

 
 
 

  
 
 
  
   

Nejvíce jsem prohrál 0:5, ale to bylo v Miláně

Provodov /ROZHOVOR/ – Jedním z lídrů provodovské kopané je již několik sezon bývalý ligový fotbalista Aleš Hellebrand. Ani on však nedokázal odvrátit blamáž z úvodu sezony, kdy se Provodov po sedmi kolech krčil na poslední příčce. „Před sezonou jsme to pochopitelně nečekali, ale vzhledem k sérii zranění klíčových hráčů nás to až tolik nepřekvapilo. A protože jsme v kádru zkušení hráči, co toho mají hodně za sebou, žádné panice jsme nepropadli.

Vůbec jste nepochybovali, že byste po tragickém úvodu mohli mít v sezoně problémy se záchranou?

Ne. Věděli jsme, že máme svou kvalitu a až budeme fit, bude vše opět šlapat jako hodinky. Vše bylo otázkou času. A to se také až na zbytečnou prohru s Vizovicemi podařilo. Právě tyto tři body nám chybí ke spokojenosti.

Největší ostudou pro Provodov byl domácí debakl s Bystřicí 1:7. Prohrál jste vy nebo váš klub někdy tak vysoko?

Já byl tehdy zraněný a nehrál. Každopádně takovou šišku jsem nikdy nedostal, nejvíce jsem prohrál 0:5, ale to bylo na Interu Milán ještě v dresu Petržalky. (Smích.)

Podzimní finiš byl ale ukázkový, ne?

Rozhodně, všichni jsme tomu věřili. Základem je výborná parta, která na této amatérské úrovni je nejdůležitější. Vyhovuje nám, že nejsme svázáni společnými tréninky, ale každý se stará o sebe.

Opravdu to může fungovat, když vůbec netrénujete společně?

Stoprocentně. Každý ví, co potřebuje a než se někde scházet ve čtyřech pěti lidech, to raději vůbec. Prioritou je pro nás zaměstnání, které všechny v dnešní době limituje. Navíc většina z nás má kolem čtyřicítky a nechceme se honit jen tak, vše podřizujeme zdraví. Každý se ale dle svých možností udržuje, odskočí si do posilovny na spinning nebo si jde zaběhat.

Jaké máte cíle pro jaro?

Pokud vyhrajeme první kolo, neprohrajeme už vůbec! (Smích). To asi neklapne, ale určitě budeme chtít výše. Máme totiž v kabině vítězné typy a to je pro tuto soutěž důležité. Mým osobním cílem je vrátit se na zlínskou Letnou a poprat se o pohár.