Provodov udělil lekci Boršicím, vede Holešov

Region - Po čtvrtém kole krajského fotbalového přeboru zůstal v soutěži jediný neporažený celek. Dosud vedoucí Boršice dostaly doma bez zraněného Činčaly lekci od Psovodova a na čele je vystřídal Holešov.

30.8.2011

Ilustrační snímek.Foto: archiv Deníku

LUHAČOVICE - VAL. MEZIŘÍČÍ B 3:1 (3:0)

Hosté se osmělili jako první a v 17. minutě nebezpečně hlavičkoval Výmola, jehož pokus vyrazil Soukeník. Za minutu šli domácí do vedení. Pantálek vysunul kolmicí Košárka, který šel do souboje s gólmanem hostů a na odražený míč si počíhal Bernátek, pro kterého již nebyl problém skórovat. Poté se hra vyrovnala a na další šance se čekalo až do závěru poločasu. Ve 40. minutě nacentroval Pešek míč do pokutového území, O. Červenka si jej zpracoval a po faulu na něj byl nařízený pokutový kop, který proměnil Haloda - 2:0. Ve 43. minutě vypíchl míč D. Červenka a postupoval sám na bránu, jenže jej skvěle vychytal Štěpán. Ve 45. minutě si D. Červenka situaci zopakoval, tentokrát ale předložil míč Halodovi, který uzavřel poločasové skóre na 3:0. Do druhé půle nastoupili hosté aktivně a již ve 47. minutě se z branky radoval Výmola. V 50. minutě mohl odpovědět kapitán domácích Červenka, který přeloboval gólmana, na brankové čáře ale zachránil hosty Gromus. Luhačovice si poté vítězství pohlídaly.

Branky: 18. Bernátek, 40. z pen. a 45. Haloda - 47. Výmola. Rozhodčí: Houdek, 100 diváků. Luhačovice: Soukeník - Haloda, Pantálek, Košárek, Červenka D., Kovařík, Červenka O., Rejda, Bernátek, Pešek, Galuška. Střídali: Mejzlík, Novosad, Kuchař. Val. Meziříčí B: Štěpán - Gromus, Kundrát, Škorňa, Výmola, Brachánek, Smýkal, Navrátil, Sovák, Badošek, Sekyra. Střídali: Sovák, Orság.

MORKOVICE - UH. BROD 2:0 (0:0)

Souboj sousedů v tabulce přinesl dramatickou podívanou. Do šance se dostal hned ve druhé minutě Hladký, ale brankář hostí byl na správném místě. Brod měl vzápětí také možnost, ale Hruboš branku přestřelil. V dalším průběhu první půle měli domácí dvě příležitosti, střely Koláčka a Hladkého ale skončily na brankové konstrukci. Závěrečná patnáctiminutovka první půle přinesla několik dramatických situací před oběma brankami. Na straně hostů neuspěl Josefík a na druhé Hladký. Největší šanci měli v samém závěru Broďané, špatný zákrok gólmana Veselého zachránil Bleša na brankové čáře a o pár sekund později trefil Kostelník břevno. Druhý poločas se už hrál v režii Hanáků. Svobodovu tutovku chytil brankář Ondrůšek, v 70. minutě už Valášek po zaváhání gólmana Brodu vstřelil tvrdou ranou první branku zápasu. V 75. minutě trefil Svoboda další tyč, k odraženému míči se dostal Havlík a propálil vše před sebou.

Branky: 70. Valášek, 75. Svoboda. Rozhodčí: Tkadlec, 180 diváků. Morkovice: Veselý - Bleša, Rozsypal, Svoboda, Havlík - Koláček, Nevřala (85. Hlaváček), Majda, M. Oplt (46. Tesař) - Valášek, Hladký (80. Přecechtílek). Uh. Brod: Ondrůšek - David Marek, Kostelník, Uherek, David Richard, Josefík, Daněk, Kúdela, Masařík, Hruboš, Bičan. Střídali: Janča, Polák, Indra.

1. VALAŠSKÝ FC - VIGANTICE 1:1 (1:0)

Domácí začali sebevědomě a již v 5. minutě měli velkou šanci. Brankář Blabla dvakrát vyrazil dorážku, ale proti té Nečasově byl bezmocný. Jenže na čáře jej zastoupili obránci. Rožnované byli v prvním poločase lepším týmem, Modrá hvězda hledala svou tvář. Teprve příchod Chumchala jejich hru oživil. Ale i on se musel dívat na to, jak si Michal Maléř skvěle zpracoval přihrávku, obtočil se kolem obránce a nekompromisně poslal míč k tyči - 1:0. Těsně před přestávkou se poprvé ukázal Chumchal, ale pozorný Majer si s jeho střelou poradil. Mytí hlav v hostující kabině o přestávce mělo svůj účinek. Domácí Michal Maléř sice vyzkoušel Blablovu pozornost, ale většina akcí z úvodu druhé půle měla razítko Made in Vigantice. V 65. minutě přišla šikovná kličkovaná Náměstka, Balejík nechtěně zahrál rukou a hosté kopali penaltu. Radim Vokáč dělovkou propálil Majera - 1:1. O tři minuty později se dala pískat podobná penalta i na druhé straně. Ondřej se dokonale poválel na ležícím míči a domácí se asi právem zlobili na sudího Stodůlku, že neměl odvahu penaltu vrátit. V 85. mohlo být rozhodnuto. Vigantický Radim Vokáč se mezi dvěma obránci prodral sám před brankáře, ale Majer skvěle vyběhl a tutovku vyrazil.

Branky: 39. M. Maléř - 65. R. Vokáč. Rozhodčí: Stodůlka - Kneisl, B. Konečný, 500 diváků. VFC: Majer - Bortl, Balejík, Karban, Žitník - Nečas, Stavinoha, J. Maléř, Talpa - Drápala, M. Maléř. Vigantice: Blabla - Frydrych, Z. Vokáč, Ondřej, Matůš - Náměstek, Gálik (35. Chumchal), Bolcek, Kožušník (86. Kulišťák), Křiva (53. Mohyla) - R. Vokáč.

VSETÍN - SLUŠOVICE 0:0

Vsetínští místo očekávaného náporu přenechali iniciativu omlazenému týmu hostů. Až ve 12. minutě po rohu si na míč nejvýše vyskočil Šuška, ale jeho pěkná hlavička skončila těsně nad břevnem Juříkovy branky. Největší šance první půle se naskytla Vsetínským ve 29. minutě, avšak přízemní střela Kašpara skončila pouze na boční síti. Druhá půle poskytla téměř totožný obraz jako úvodní pětačtyřicetiminutovka. Fotbal se hrál téměř v procházkovém tempu a divák se nudil. V 57. minutě podnikli Slušovičtí protiútok a jedovka Foltýna minula těsně cíl. Domácí se mohli radovat v 70. minutě, kdy střídající Suchockij vtipně uvolnil Kašpara, ten však svatyni hostů opět netrefil. Od tohoto okamžiku přece jen domácí přidali, jenže v útoku byli naprosto bezzubí. S blížícím se koncem střetnutí, který byl tentokrát všemi zjevně očekáván, mohly přijít ke slovu Slušovice a odvézt si všechny tři body. Naštěstí pro hostitele kapitán Čuřík trefil jen pravou tyčku již překonaného Sedláka.

Rozhodčí: Vacula, 100 diváků. Vsetín: Sedlák - Orság, Šuška, Kamas, N. Němec - Fojtík, Švach, T. Němec, Spáčil (46. Zimek) - Kašpar, Hrňa (64. Suchockij). Slušovice: Juřík - Sedláček, Polčák, Škrabana, J. Foltýn - Zbranek, Čuřík, M. Gajdůšek, Elšík - D. Gajdůšek (67. Manďák), M. Foltýn.

KATEŘINICE - BYSTŘICE P. H. 2:2 (1:1)

Domácí chtěli odčinit debakl v Boršicích a již v 5. minutě hlavičkoval Konvičný do tyče. O pět minut později šel po hrubce obrany Peredarjuk sám na Trochtu, gólman ale skvěle zachránil. V úvodní půlhodině Kateřinice pohořely v koncovce. Teprve potom se dostali do hry hosté. A rázem to bylo 0:1. Opakovanou střelou se trefil Šindelek. Tlak Bystřických měl pokračování, záhy trefili tyčku. Domácí ale v závěru první půle zabrali a dočkali se vyrovnání. Perfektní centr M. Olšáka proměnil hlavou Sacher. Nástup do druhé části patřil Kateřinicím, ale M. Olšák s Peredarjukem zahodili tutovky. Hosté postupně přebírali otěže zápasu a na domácí obranu se valil jeden útok za druhým. V 80. minutě se z hranice šestnáctky opřel do míče Zapletal a jeho střela byla nechytatelná. Domácí ale bojovali až do konce. V 88. minutě zahrávali z hloubi pole trestný kop a v následné skrumáži se nejlépe orientoval Ondra, který stanovil konečný stav 2:2.

Branky: 42. Sacher, 88. Ondra - 31. Šindelek, 80. Zapletal. Rozhodčí: Březáček, 100 diváků. Kateřinice: Zimek - Kudělka, J. Kuzník, K. Olšák - Konvičný, Cahlík, Kotrla, Sacher, Ondra - Peredarjuk, M. Olšák. Střídal: Hořelka. Bystřice: Trochta - Horák, Zezulka, Šindelek, Tureček, Zámorský, Zapletal, Třasoň, M. Kušík, R. Kušík, Krajcar. Střídali: Hošťálek, Vyoral, Sadil.

VELKÉ KARLOVICE - HLUK 1:0 (1:0)

Domácí se na první vítězství v soutěži hodně nadřeli. Zápas začali aktivně, ale střely Orsága a Haničáka do černého nemířily. Po dalším rohu dorážku J. Mikuly vykopávala hostující obrana z prázdné branky. Valaši dostali za aktivitu odměnu v 17. minutě. Centr Haase si srazil hostující brankář tísněný Štulerem do vlastní sítě. Hosté se v úvodu na dostřel Sváčkovy svatyně prakticky nedostali. Teprve po půlhodině se v šanci ocitl Machala, ale těsně minul. Ve 37. minutě se dostal do brejku domácí Škrobák, gólman jej ale vychytal. Záhy se hosté ocitli ve druhé šanci, kterou zlikvidoval Sváček. Krásnou střelu Maliňáka vyrazil hostující brankář na roh, hlavička J. Mikuly mířila těsně vedle. Závěr první půle se nesl v nervózním duchu a sudí Chlevišťan začal zápas žlutit. Fotbalová krása nepřišla ani po přestávce, jen řada osobních soubojů a karet. Vážně zahrozil po rohu hlavou Davídek, který trefil jen brankáře. Domácí nedokázali nic vytěžit ani z řady standardních situací. Střely Haničáka a Haase mířily vedle. Od 80. minuty hrál Hluk bez vyloučeného Zelenky, kterému šel o deset minut později do sprchy umýt záda další červený hříšník Bachánek. Zápas končil řadou strkanic v hodně nervózním duchu. Rozhodčí rozdal celkem devět žlutých karet a dvě červené.

Branka: 17. vlastní. Rozhodčí: Chlevišťan, ČK: Zelenka, Bachánek, 150 diváků. VKK: Sváček - Maliňák, J. Mikula, Davídek, Zeť (46. P. Mikula) - Vašut (77. Matocha), Haničák, Orság (10. Štuler), Haas - Vrážel, Škrobák. Hluk: Motyčka - Masařík, J. Machala, Botek, Dufka, Michal Zalubil, Zelenka, O. Machala, Hlaváček, Říha, Dohnal. Střídali: Miroš, Martin Zalubil, Bachánek.

DOLNÍ NĚMČÍ - HOLEŠOV 1:1 (1:0)

Domácí nastoupili s cílem potvrdit body z Vigantic. Po úvodních deseti opatrných minutách se začal hrát oboustranně útočný fotbal. Hosté hrozili rychlým přechodem do útoku a za první půli si vypracovali tři výborné příležitosti. Domácí zahrozili pouze šancí P. Krchňáčka. Jediná branka první půle padla ve 41. minutě, kdy se po rohu trefil Šmehlík - 1:0. Po přestávce byla hra vyrovnaná. Holešovu se povedl v 61. minutě rychlý protiútok, na jehož konci stál Charuza, který vyrovnal. Tři body nakonec mohly zůstat v Dolním Němčí, to by ale musel v 78. minutě mířit T. Stojaspal přesněji.

Branky: 41. Šmehlík - 61. Charuza. Rozhodčí: Veselský, 200 diváků. Dol. Němčí: Hájek - Šmehlík, Kadlček L., Zimčík, Krchňaček P., Pochylý, Bída, Stojaspal T., Stojaspal M., Krchňaček M., Cmol. Střídal: Stojaspal K. Holešov: Krejčí - Belza, Bačík, Charuza, Münster, Sumec, Uruba, Marek, Sedlařík, Hasala, Barták. Střídali: Ohlídal, Hausknecht, Kostov.

BORŠICE - PROVODOV 0:3 (0:1)

Domácí nastoupili bez zraněného Činčaly a na údernosti v útočné fázi byla jeho nepřítomnost cítit. Hosté začali opatrně a vyčkávali, co vymyslí lídr. Ve 20. minutě zahrával Provodov roh, Remeš míč promáchl a Bůžek ho hrudí dotlačil do boršické sítě. Hosté se uklidnili a drželi zkušeně míč. Domácí naopak branka rozhodila, ale postupně se začali dostávat do střeleckých pozic, tutovku však promarnil Kuzma a Brzica. Po přestávce se domácí snažili srovnat, hosté ale hráli velmi chytře a dvěma slepenými góly z 55. a 57. rozhodli o osudu zápasu. Boršičtí sice měli územní převahu, dostali se i do dobrých střeleckých pozic, v rozhodujících momentech jim však chybělo více klidu v koncovce. Šance promarnili Kuzma a M. Dufek. Zkušení hosté udělili nováčkovi soutěže lekci z fotbalové chytrosti, domácí tentokrát nepodržela obranná řada.

Branky: 20. Bůžek, 55. Slončík, 57. Chalupa. Rozhodčí: Dostálek, 300 diváků. Boršice: Remeš - Martinec, Zach, Vojtěšek, Vlček, Kopčil, Brzica A., Kuzma, Čtvrtníček L., Dufek M., Konrád. Střídal: Náplava. Provodov: Zámorský - Beňo, Bůžek, Zapletal, Hnilo, Josefík, Chalupa, Hellebrand, Hlavňovský, Gargulák, Slončík. Střídali: Malaník, Máčala, Plišťák.