Slovácko má za sebou doslova a do písmene katastrofální podzim. Hrozba sestupu se totiž houpe nejen nad A-týmem, existenční problémy má i juniorka a ligový dorost. Majitel klubu Zdeněk Zemek bezprostředně po skončení sezony avizoval, že se hodlá více zapojit do řízení klubu a jak se zdá, svému slovu chce dostát. Stal se totiž předsedou představenstva.

„Chci na dění v klubu denně dohlížet. Do fotbalu investuji nemalé prostředky a chci, aby výsledky odpovídaly těmto investicím,“ nechal se slyšet pro regionální týdeník Uherskohradišťska. Ruku v ruce s tím provedl možná ještě důležitější změnu. Do čela klubu totiž dosadil ostříleného fotbalového šíbra Vladimíra Krejčího, který vystřídal dosavadní šéfku Marcelu Mrázkovou. Ta sice klub před časem vytáhla z finančních problémů, odborníci i fanoušci jí však v poslední době stále více vyčítali, že fotbalu nerozumí a Slovácko vede špatným směrem.

„Nezlobte se, ale v tuto chvíli vám nic neřeknu. Až za týden na tiskové konferenci,“ odmítla jakkoliv komentovat své nahrazení Mrázková, která bude nadále členkou představenstva klubu, které bude nově pětičlenné. Zasedat v něm vedle ní a Zemka budou ještě Vladimír Krejčí, Petr Pojezný a František Čapek.

Vladimír Krejčí, který naposledy působil v ostravském Baníku, se ve vrcholovém fotbale pohybuje dlouhé roky. Vedle zkušeností s řízením prvoligového klubu může Slovácku nabídnout i veledůležité kontakty na fotbalové zákulisí.

„Měl jsem sice i jiné nabídky, ne všechny fotbalové, ale Slovácko sleduji dlouho a byla to pro mě velká výzva. A já mám výzvy rád,“ nechal se slyšet zkušený funkcionář.

Co jej přesvědčilo, aby na „hradišťskou“ nabídku kývl? „Jedním z hlavních impulzů byl fakt, že se pan Zemek stal předsedou představenstva a chce se na chodu klubu víc podílet. To je pro mě jakási záruka, že to myslí vážně a dlouhodobě.“

Na jakékoliv konkrétní otázky nechtěl stejně jako všichni další členové vedení klubu odpovídat. Kdy se tedy rozhodne například o osudu trenéra Ladislava Jurkemika, který neúspěšné podzimní tažení druhou ligou vedl?

„Na tuhle i další zásadní otázky bych měl být schopen odpovědět začátkem příštího týdne,“ prozradil pouze nový šéf hradišťského fotbalu.
Podle našich informací by však měly být dny slovenského internacionála na lavičce Slovácka sečteny.

V kuloárech už se dokonce objevilo jméno jeho nástupce. Měl by jím být Jiří Bartl, který dříve působil například v Teplicích či ve Zlíně. „Nespekuloval bych,“ nechtěl to komentovat Krejčí, na jehož popud by měl Bartl na Slovácku zakotvit.

Nového ředitele každopádně čeká spousta práce. Dlouhodobým cílem by měla být nová koncepce klubu, tím nejbližším pak zlepšení sportovních výsledků tak, aby žádné z ohrožených mužstev nespadlo.

„Sportovní výkonnost zde zaznamenala propad a teď jsme v bodu krize. Teď chci nastolit krizový scénář, podle kterého se všichni zachrání. Souběžně s tím budeme pracovat na koncepci,“ uzavřel Vladimír Krejčí.