„To není první fotbalová liga, ale první finanční. Postup na vyšší pozice by si měli fotbalisté vykopat vlastníma nohama a ne prostřednictvím mecenášů. Vstup Slovácka do první ligy manažeři koupili. Stávající situace nemá se sportem nic společného. A navíc je jasné, že kvůli první lize se sem s opravdovými fanoušky budou sjíždět i vandalové, kterým vůbec o fotbal nejde,“ mává znechuceně rukou Marie Stloukalová z Uherského Hradiště.

Mírné obavy naznačil i poslanec parlamentu ČR a zastupitel Uherského Hradiště Antonín Seďa. „Nájezdy rowdies patrně lze očekávat, takové jevy prostě s sebou první liga, bohužel, nese. Vandalové mohou pro město znamenat větší výdaje na zabezpečení zápasů a ochrany pořádku po nich. Já se ale mezi příznivce tohoto sportu počítám a na zápasy občas chodím, takže u mě zpráva o konání prvoligových zápasů v Hradišti vyvolala spíše radost,“ přiznal Seďa, který ale zároveň vyjádřil obavy z možných „zátěžových“ ekonomických dopadů na město. „Stávající provozovatel může po městu chtít dořešit opravy a rekonstrukce, které na stadionu doposud chybí. Mám na mysli například lepší dostupnost toalet, únikové východy a podobně,“ dodal Seďa.

Místostarosta Slovácké metropole však vidí situaci výhradně v pozitivních barvách. „Myslím si, že si Slovácko první ligu zaslouží. Výkony fotbalistů Slovácka v předešlých obdobích byly velmi dobré. Považuji za nespravedlivé, že o svou pozici před časem přišlo v důsledku selhání několika jedinců. Nemyslím si, že by první liga měla přinést městu nějaké ekonomické výhody. Určitě nechceme na fotbalu v Hradišti parazitovat,“ vyjádřil se místostarosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Vyjádření starosty města Libora Karáska se prakticky shoduje s míněním jeho radničního kolegy. „Za první ligu na Slovácku jsem skutečně rád. Ohledně menších stavebních úprav stadionu budeme jednat, neobávám se však žádných mimořádných nákladů na tyto případné rekonstrukce,“ sdělil Karásek.