„Výchozí pozice obou mužstev je naprosto jiná. Oni můžou, my však musíme. To je obrovský rozdíl. Začátek jarní části je důležitý, ale snažil jsem se myšlenky na něj z hlav hráčů vymazat. Nepřenášel jsem na ně tlak ani nervozitu. Musím věřit, že si uvědomují vážnost situace," zdůraznil před zápasem s Mostem zlínský kouč Martin Pulpit.

FC FASTAV ZLÍN – FK BANÍK MOST

Dnes: 18 hodin

Bilance od roku 1997: 7 -14- 4

Na podzim prohrál Zlín v Mostě 0:2, ale doma svému prvnímu jarnímu soupeři v předchozích dvanácti zápasech ani jednou nepodlehl. Třikrát vyhrál a devětkrát se zrodila remíza. Ševce čeká v cestě za záchranou hned na úvod opravdu těžká zkouška.

„Most se na poslední chvíli posílil. Z Olomouce získal Tomečka, z Příbrami Šlapáka a z Mladé Boleslavi Johanu, takže o jeho kvalitách není potřeba spekulovat. Je to těžký začátek, ale věděli jsme o tom. Naši hráči jsou dobře fyzicky připravení, aby vydrželi hrát ve vysokém tempu po většinu zápasu," řekl Pulpit.

Po zimní přestávce se na úvodní duel už domácí hráči těší. Hrát se bude pod umělým osvětlením, což dodá utkání atraktivitu.

„Budeme chtít hrát hodně vysoko a agresivně. Podobně jako Norsko v první půli utkání s naší reprezentací. Takovým stylem se chceme prezentovat v jarních zápasech. Mužstvo jsme doplnili o hráče, kteří to mohou zvládnout. Musíme riskovat a donutit soupeře k chybám. Jiná cesta k vítězství nevede," poznamenal trenér Zlína.

Optimisticky se směrem k úvodnímu zápasu dívá i zlínský útočník Tomáš Poznar.

„Jsme silnější než na podzim. O tom jsem přesvědčen. Věřím, že dokážeme prodat kvalitní, i když hodně náročnou zimní přípravu. Když se podívám na soupisku Mostu, tak je jasné, že se posílil o řadu zkušených prvoligových borců a jistě bude chtít atakovat vyšší příčky.

My však musíme sbírat body hned od úvodu, bez ohledu na to, s kým hrajeme," podotkl nejlepší zlínský střelec v zimní přípravě.

Duel s Mostem by měl naznačit, jak na tom Zlín aktuálně je a zda se může měřit i s týmy z opačného pólu tabulky.

„Hráči si podle mě uvědomují vážnost situace a věřím, že k zápasům budou přistupovat jinak než v podzimní části," dodal Martin Pulpit.

Že půjde Zlínu o veledůležité body a psychickou podporu do jarní části, to si dobře uvědomuje také trenér Mostu Stanislav Hofmann.

„Všichni jsme si vědomi toho, v jaké pozici se Zlín nachází, jelikož sami jsme se v minulých letech nacházeli v podobné situaci. Víme, že domácí budou chtít první utkání doma za každou cenu zvládnout a my se připravujeme na všechny varianty tlaku, které mohou v zápase vzniknout. Věřím, že dokážeme utkání zvládnout a odvézt si tři body," věří svým svěřencům Hofmann.