Pokud by nabídku odmítl, mohl by se po sedmi letech radovat z návratu do první ligy Fastav Zlín, třetí celek uplynulého ročníku FNL. Jeho vedení již činí kroky, aby v případě nabídky bylo na tuto postupovou variantu nachystané.

„Kraj nefinancuje profesionální sport. Můžeme podpořit maximálně ten mládežnický. Snažili jsme se najít do budoucna nějakou možnost spolupráce, poradit se, jak by se tenhle stadionek dal přestavět. Za několik let by nesplňoval ani podmínky druhé ligy. A byla by škoda, kdyby tady tak kvalitní fotbal skončil," řekl Bubeníček s tím, že pro Varnsdorf by bylo i přes vybojovaný postup lepší zůstat ve druhé lize.

„Vzhledem k náročnosti první ligy a tomu, že by Varnsdorf musel dojíždět do Jablonce, by bylo lepší, aby hrál raději na popředí druholigové soutěže. Chodilo by i více fanoušků. Těžko si dokážu představit, kolik fandů by jezdilo do Jablonce," dodal hejtman. Podle něj není ve hře ani možnost získat peníze z evropských dotací.

Varnsdorf si v letošním ročníku druhé ligy vybojoval postup do nejvyšší české fotbalové soutěže poprvé v historii. Jeho stadion ale nesplňuje parametry pro první ligu. Přestavba stadionu by stála minimálně 80 milionů korun. Ty ale nemá a s takovou podporou nemůže počítat ani od města. Pokud by peníze sehnal, mohl by hrát rok v azylu, v tomto případě v Jablonci nad Nisou.

Gabriel: Dopadlo to podle předpokladů

„Ta očekávání směrem k této schůzce nebyla velká. Děláme kroky, které musíme, abychom v závěru měli čisté svědomí. Že děláme všechno, co je v našich silách. Není konec. Stěžejní bod, jestli se bude, nebo nebude hrát první liga, se nevyřeší. Celé setkání dopadlo podle předpokladů. Vypadá to, že jsme v situaci, která tu byla před víkendem," přiznal Deníku sportovní ředitel klubu Vlastimil Gabriel.

Tento týden už ale definitivně rozhodne, Varnsdorf tlačí čas. „V úterý mě čeká jedno jednání tady ve Varnsdorfu, ve středu ještě jedu do Prahy. A ve čtvrtek to nějakým způsobem ukončím," má jasno Gabriel.

Severočeši však nemají růžové vyhlídky. „Nechci být úplný pesimista. Stále tady je ta nejhorší varianta. Budeme hrát ligu a pak se děj vůle boží, jestli by se sehnaly peníze. Ale to nejde, s tak rizikovou situací prostě nejde počítat," hlesl šéf varnsdorfského fotbalu.

Stále také není jasné po odchodu Zdenka Frťaly jméno nového trenéra. „Zatím jsem to stále neřešil, čekám, co bude. Přemýšlím o mentalitě trenérů, náš tým bude potřebovat něco jiného v první a něco jiného ve druhé lize. Je to o to složitější," zdůraznil Gabriel.

A co hráčský kádr? Nějaké nabídky už do Varnsdorfu přiletěly. „Na sto procent odejde Radim Breite, poslední nabídku má z Teplic. Ta pro něj bude asi nejatraktivnější, jelikož tam začínal. Co se týče dalších hráčů, tak nebudu konkrétní. Ale jeden až dva mají nabídky. Ovšem nevím, jaké to jsou nabídky. Dá se říci, že ale hráči čekají, jak to celé dopadne," dodal.