FK PARDUBICE – FC FASTAV ZLÍN (0:0)

„Je to velká škoda. Šlo o typický remízový zápas s minimem šancí na obou stranách. Narazily na sebe dvě zformované obrany a zejména tu naši musím za předvedený výkon pochválit. Výborný zápas odehrála stoperská dvojice Hubáček, Kubica, ale taktické pokyny si plnili i další hráči. Jazýčkem na vahách byly zbytečné a nevynucené chyby ve středu hřiště, kterých jsme udělali na můj vkus až příliš," vypozoroval zlínský trenér Marek Kalivoda.

I proto se Pardubice hlavně na začátku druhé půle čím dál častěji dostávaly k nebezpečným kontrům, po jednom z nich nakonec také zápas rozhodly.

„V kombinační hře, kdy nejsme pod tlakem, jsme často triviálními hrubkami překvapili i sami sebe. Míč jsme několikrát krátce po zisku okamžitě ztratili, což stojí jednak spoustu sil, jednak to skýtá soupeři prostor k ohrožení branky. A když se to neustále opakuje, je pouze otázkou času, kdy toho protivník využije," doplnil Kalivoda.

Pardubický zápas tak podle něj pouze orámoval vystoupení ševců v první polovině podzimu.

„Nebyl to první případ. Naše venkovní utkání mají pořád stejný scénář. Vlastními nepřesnostmi, kdy nejsme pod žádným tlakem, vybídneme soupeře k rychlé akci a na této úrovni už se podobné chyby trestají. Omluvenkou pro mě není ani věk mladších hráčů, kteří dnes dostali znovu příležitost, ale zápas jim až tolik nevyšel. Přihrávku na pět metrů, pokud nejsou nikým atakovaní, prostě zvládnout musejí," říká jednoznačně zlínský kouč.

Na druhou stranu ale nad nimi v žádném případě hůl neláme.

„To by bylo špatně. Kdo nic nedělá, nic nepokazí, ale je potřeba, aby si z toho vzali ponaučení. S mladými hráči trpělivě pracujeme, ukazuje jim nedostatky na videu, a pokud to vezmou jako konstruktivní kritiku a začnou pracovat na odstranění chyb, je vše v pořádku. Kdyby se ale cítili nějak dotčeni a nechtěli nic změnit, měli by to na této úrovni hodně složité," předpovídá Kalivoda.

V dalším duelu se ševci střetnou v pátek na Letné v 18 hodin proti Vlašimi.

Branky: 66. Hundák. Rozhodčí: Jílek – Zeman, Machálek. ŽK: Hájek, Malý. Diváci: 723.

Zlín: Dostál – Malý, Hájek, Kubica, Hubáček – Bartolomeu (71. Kurtin), Polách, Salachna (85. Elšík), Holík – Železník (67. Hruška), Malcharek. Trenér: Marek Kalivoda.