Rezerva Napajedel nečekaně vyloupila lídra

Zlínsko /FOTOGALERIE/ - ­ O velké překvapení 13. kola Okresního přeboru OFS Zlín se postarala rezerva Napajedel. Ta totiž dokázala vyhrát na půdě vedoucího celku. I přes porážku ale Kostelečtí zůstávají v čele, ovšem už jen o skóre před druhou Štípou.

3.11.2009

Fotbalové utkání Tlumačov (modří) - Březnice.Foto: DENÍK / Martin Břenek

SEHRADICE – DOLNÍ LHOTA 2:0 (1:0)

Začátek utkání zahájili lépe domácí, kteří si vypracovali dvě vyložené příležitosti. Jedna z nich byla z kategorie tutovek, když Dobrota šel sám na brankáře, ale ani jednu z těchto šancí domácí neproměnili. Dočkali se až po půlhodině hry, kdy po kombinační akci celého mužstva skóroval Zavadil.

Po obdržené brance se hosté zlepšili a v 35. minutě měli výhodu pokutového kopu, ovšem domácí brankář Kozubík tento pokus zmařil. Do první přestávky ještě hráči Dolní Lhoty nastřelili z přímého kopu tyč brány.

Ve druhém poločase domácí kontrolovali hru, dobrou obranou nepustili soupeře do vážnější příležitosti. Naopak čtvrt hodiny před koncem sami udeřili – střídající V.

Žáček pěknou přihrávkou uvolnil Pláška, který obešel i brankáře Barcucha a do prázdné brány rozhodl zápas. Sehradičtí tak udrželi domácí neporazitelnost v podzimní části soutěže.

Branky: Zavadil, Plášek. Rozhodčí: Vobořil – Měřička, Koseček.

Sehradice: Kozubík – Plášek, Žebráček, Krejčiřík, Janček, Zavadil, Řehák, Dobrota, Žáček M., Kolařík, Majzlík. Střídali: Žáček V., Mariánus, Zmeškal.

Dolní Lhota: Barcuch – Šůstek, Smolek, Remeš, Repatý, Kozubík, Baumbach, Masař, Hlavička, Lysák, Martinec. Střídal: Janota.

TLUMAČOV – BŘEZNICE 1:1 (0:0)

Domácí nastoupili do zápasu se snahou o plný bodový zisk. Byli aktivnější, zatlačili Březnici před její pokutové území, vytvořili si několik vyložených příležitostí, ale vlastní nemohoucností nedokázali překonat hostujícího brankáře.

Březničtí také přispěli k dobré úrovni zápasu, neustále hrozili z brejků, čímž stále drželi soupeřovu obranu ve střehu. Také po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, ovšem k radosti frenetických diváků přišly i góly. Vedení se po rychlé akci do otevřené obrany domácích ujali Březničtí.

V závěrečném náporu Tlumačov dokázal vyrovnat z pokutového kopu za faul obránce. Remíza je vzhledem k průběhu spravedlivá.

Branky: Mudřík – Dobeš. Rozhodčí: Kozubík – Šerý.

Tlumačov: Škrabal – Ulman, Kvasnička, Dvořák, Juhaňák, Malý, Duroň, Mudřík, Psota, Otevřel, Tyl R. Střídali: Jonášek Z., Bača.

Březnice: Dyšlevský – Štěpaník, Dostál, Stuchlík, Hnátík, Šmigura, Adamík, Teplý, Hamerník, Dobeš, Ambrož. Střídali: Toman, Stuchlík.

ÚJEZD – JAROSLAVICE 1:4 (1:3)

Trápení domácích fotbalistů pokračuje. Od začátku utkání byli jednoznačně lepší fotbalisté Jaroslavic, přičemž ráz utkání udala branka hostů již z první minuty.

Újezdští sice ještě stačili vyrovnat, ale poté Jaroslavice zcela převzaly taktovku do svých rukou a po zásluze si odvezly tři body. Domácí Újezd tak má jednu smutnou jistotu – před posledním duelem podzimu přezimuje na nelichotivé poslední příčce.

Branky: Dohnal – Švach, Dudr, Sviečka, Polách. Rozhodčí: Ruman J. ml. – Dvořák, Dlouhý.

Újezd: Polomík – Dohnal, Častula, Sucháček, Bělažka T., Belžík, Šandor, Hlavička, Slovák B., Bělažka V., Bartoš. Střídali: Slovák Z., Juřík.

Jaroslavice: Polášek – Koňarik, Švach, Podéšť, Tomeček, Sviečka, Dudr, Zelík, Polách, Macalík, Červenka. Střídali: Vojtek, Kašpárek.

KOSTELEC – NAPAJEDLA B 0:1 (0:1)

V prvním poločase byla rezerva Napajedel lepším týmem. Svou převahu dokázala přetavit ve vedoucí branku Ratiborského, která se později ukázala jako jediná a vítězná.

Po změně stran se domácí, lídr soutěže, zlepšili, zatlačili soupeře před jeho bránu, ale z několika vypracovaných příležitostí nedokázali překonat dobře hrající obranu hostů v čele s gólmanem Foldynou. Závěrečný tlak Kostelce se změnil v křeč.

Třebaže se domácím nepodařilo poděkovat svým fanouškům za přízeň v podzimní části ziskem bodů, podle místních funkcionářů v Kostelci vládne s předvedenými výkony v první polovině soutěže spokojenost.

Branka: Ratiborský. Rozhodčí: Kolář.

Kostelec: Vrla – Kolář, Vaculík, Staněk, Bačák, Šebák, Krhůtek, Novotný, Vančík, Pleva, Huňa. Střídali: Mezírka, Pilka.

Napajedla B: Foldyna – Košař, Režný, Bičan, Vykopal, Sklenář, Polanský, Ratiborský, Sluštík, Huťka, Vávra. Střídali: Janča, Kurzer.

ŠTÍPA – TEČOVICE 1:0 (1:0)

Domácím se po těžkém zápase v Ludkovicích vrátili do základní sestavy čtyři fotbalisté. Štípa se od prvních minut snažila o nátlakový fotbal, ale těžký terén vyhovoval spíše hostům.

Vedoucí branku vstřelili domácí ve 30. minutě po individuální akci Juliny. Tato branka se později ukázala jako rozhodující i přes šance na obou stranách.

Ve druhém poločase, kdy se již výrazně zhoršil těžký terén, se hra odehrávala mezi šestnáctkami. S blížícím se koncem snaha Tečovic po vyrovnání sílila, vytvořili si tlak, ale pozorná obrana Štípy již soupeři nic zásadního nedovolila.

Branka: Julina. Rozhodčí: Jungwirt – Zbranek, Kozubík.

Štípa: Navrátil – Štefan, Pšeja, Hrančík L., Julina, Krahula, Sovják, Suchý, Staník, Beránek. Střídali: Štěpaník, Skřivánek.

Tečovice: Mahdal – Mrázek, Dostál, Družbík, Čeleďa, Sedláček, Blaha, Bártek, Ondík, Frkal, Horsák.

BYLNICE – LUDKOVICE 0:5 (0:3)

Třebaže domácí moc toužili po bodech, realita byla jiná. Od začátku byli ludkovičtí fotbalisté jednoznačně lepší a již v prvním poločase třikrát vyzráli na defenzivu soupeře a prakticky rozhodli o osudu střetnutí.

Po obrátce sice Bylničtí svůj herní projev zlepšili, ale na obrat to nestačilo. Naopak v pohodě hrající soupeř dokázal ve zbytku duelu své vítězství ještě dalšími dvěma trefami zvýraznit. I přes veškerou snahu se Bylnici nepodařilo vstřelit ani čestný úspěch.

Podle bylnických funkcionářů předvedli domácí fotbalisté svým fanouškům jeden z nejslabších výkonů v průběhu podzimní části soutěže.

Branky: Kunorza F. 2, Suchý, Bartoš, Hamouz. Rozhodčí: Ruman J. st. – Slovák K.

Bylnice: Grus – Ptáček, Hořák K., Lukaštík, Vaněk M., Slováček, Hudeček, Lysák P., Lysák J., Divoš, Hrnčiřík. Střídali: Vaněk A., Hořák J., Šuchma. Ludkovice: Hanák – Mikulaštík, Pleca, Dvorník, Suchý, Kunorza R., Štěpáník, Mikel, Bartoš, Gavenda, Kunorza F. Střídali: Hamouz, Holík.

HVOZDNÁ – KAŠAVA 1:0 (1:0)

O osudu vyrovnaného zápasu rozhodla již 10. minuta zápasu. Hvozdná se postupným útokem propracovala k bráně soupeře, kde kašavští obránci zapomněli na Roberta Tomšů, který střelou z deseti metrů k tyči poslal domácí do vedení.

Téměř celý zápas se více bojovalo než hrál pohledný fotbal. Druhou příležitost zápasu měli čtyři minuty před koncem hosté, ale Šarman ve vyložené šanci zklamal, a rozhodl tak o šťastné výhře Hvozdné. Zápasu by totiž více slušela remíza.

Branka: Robert Tomšů. Rozhodčí: Mitáček – Pavelka, Fuchs.

Hvozdná: Gajdošík – Vykopal, Knápek, R. Tomšů, Sovadina M., Řihák J., Juřík P., Válek, Juřík R., Langr, Uhlíř. Střídali: Řihák L., Hanzlík.

Kašava: Zbranek V. – Smetana, Zbranek P., Zbranek P., Šarman, Minařík, Mahďák, Zbranek J., Gavenda, Drábek, Pšenica. Střídali: Krist, Jakuba, Pospíšil.

3.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
UEFA liga  FC Zlín -  FC Kodaň 1:1. Mlha.
145

Mlha? Neviděl jsem na brankáře Kodaně, přiznává Jiráček

Ford je zdevastovaný.
3

Ford boural v mlze, tři cestující jsou zranění

Hoří nám v pokojíčku! Rodina stihla z domu utéct

V rodinném domku v Hrobicích bydleli jen dva měsíce. Když spali, přiběhly do ložnice rodičů děti, že jim hoří v pokojíčku. Rodina stihla z hořícího domu včas utéct. Vyšetřovatel hasičů pracuje s několika verzemi.

Všechny karty na stůl. Zde jsou priority hlavních politických stran

Volby jsou tu. Pokud ještě nejste rozhodnutí, které straně dáte dnes či zítra svůj hlas, superdebata Deníku by vám mohla nabídnout řešení. Kandidáti deseti hlavních stran a hnutí včera představili klíčové priority svých programů.

4. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

První gól, druhý bod. Ševci v mlze remizovali s Kodaní

Vstřelili premiérový gól v Evropské lize, první výhry v prestižní soutěži se ale znovu nedočkali. Přesto fotbalisté Zlína nemusejí smutnit. Ševci ve 3. kole skupiny F remizovali s dánskou Kodaní 1:1 a dál živí šanci na postup.