„S první polovinou jsme spokojeni. Na druhou stranu naše postavení mohlo být ještě lepší, nebýt zbytečné porážky právě na půdě lídra, kde jsme vedli již 2:0, ale i kvůli nepřízni rozhodčích jsme nakonec odjeli poraženi,“ hodně mrzí hrajícího kouče zálohy Viktorie Romana Dvořáčka, jenž se trenérské taktovky ujal během letní přestávky. „Za zbytečnou považuji rovněž těsnou prohru v Boršicích. A který zápas mi udělal velkou radost? Asi domácí duel s Kněžpolí. Po většinu času jsme dotahovali náskok soupeře, abychom v závěru především díky hattricku Ivana Bořuty zápas získali pro sebe,“ rád vzpomíná.

Přestože ve většině případů je pro velkou fluktuaci nevděčné vést rezervní tým, Dvořáček si nestěžuje „Můj tým tvořila základní kostra s věkovým průměrem 24 let, do které byli dle potřeby zapracováni další fotbalisté, především odchovanci. Během podzimu tak dres naší zálohy dohromady obléklo 27 hráčů,“ spočítal kouč, jenž se sám zapojil hned do osmi duelů. „V prostřední části podzimní soutěže jsem si natáhl vaz a musel nedobrovolně pauzírovat.“

Po několikatýdenním odpočinku začala Jiskra s přípravou právě včera. „Během ledna budeme společně s hlavním divizním týmem čtyřikrát týdně pracovat na kondičce. Poté se oba celky rozdělí a již budou pracovat samostatně. Přestože čekáme nějaké drobné změny v prvním týmu, já ve svém kádru žádné velké přesuny neočekávám. Bude velmi podobný tomu z podzimu,“ konstatoval Dvořáček, jehož družina se pochopitelně zúčastní Viktorkou pořádaného zimního turnaje. „Zahájíme jej poslední lednovou neděli s Kněžpolí. Do startu odvetné části absolvujeme dostatek zápasů, abychom byli na úvodní kola připraveni. Jinak budeme trénovat výlučně v domácích podmínkách, žádné soustředění neplánujeme,“ dodal 35letý kouč.

V jarní části čeká na každý tým ve 12 kolech 36 bodů. Z tohoto krajíce budou chtít co největší díl ukrojit Viktoriáni a třeba se pokusit o postup do krajského přeboru. „Po rozmluvě s vedením i předsedou jsme došli k závěru, že není pro nás prioritou. Ale kdyby se nám přece jenom podařilo soutěž vyhrát, bránit se postupu rozhodně nebudeme,“ potvrdil Dvořáček.

Hlavního aspiranta na postup však vidí v týmu Dolního Němčí, který by se moc rád opět vrátil mezi krajskou elitu. „Asi mají nejkvalitnější kádr. Kromě nás ale určitě budou v popředí tvrdit muziku Boršice a již zmiňovaný nováček z Kněžpole. Myslím, že právě na Dolní Němčí se bude chtít každý vytáhnout. Sám v našem týmu cítím před jarní odvetou velkou motivaci na odčinění podzimní porážky na jejich půdě,“ potvrdil závěrem Roman Dvořáček.