Rezerva Zlína poprvé v sezoně vyhrála

FRYŠTÁK - Juniorka zlínské Tescomy se dočkala. V pátém kole Moravskoslezské fotbalové ligy porazila ve svém fryštáckém azylu své vrstevníky ze Slovácka 1:0, a poprvé v sezoně tak zvítězila. Souboj dvou nejhorších týmů soutěže rozhodl v 61. minutě Elšík. Díky jeho trefě přepustil Zlín poslední místo v tabulce svému soupeři.

10.9.2007

Zatímco loni Slovácko B po třech kolech MSFL vedlo, letos je bez bodu poslední.Foto: DENÍK

Regionální derby třetiligových juniorek rozhodl po hodině hry Elšík. Tescoma tak přenechala poslední místo Slovácku B

TESCOMA ZLÍN B - SLOVÁCKO B 1:0 (0:0)

„Jsem hodně zklamaný, měli jsme tady vyhrát. Fotbal se nehraje na šance, ale na góly, a ten dal soupeř,“ vykládal smutným hlasem po zápase trenér uherskohradišťské rezervy Jan Palinek.

Jeho svěřenci předváděli s podporou silného větru v první půlce pohledný kombinační fotbal, s nímž si domácí nevěděli rady. Do kabin šly týmy za bezbrankového stavu především díky zlínskému brankáři Kořínkovi, který postupně zlikvidoval šance Šilingera, Drápely, Spaziera a opět Drápely, který čtyři minuty před koncem poločasu šel sám na Kořínka po hrubé chybě stopera Řiháka.

Po změně stran se karta obrátila a nebezpečnější byla Tescoma. Jako první na sebe ale negativně upozornil zlínský útočník Janča, jehož likvidační zákrok na Lukáše Čtvrtníčka ocenil sudí Josef Černý pouze žlutou kartou.

Poté už ale přišly na řadu fotbalové momenty. Nejdříve se zastřelovali Bača s Konečníkem, následně Otruba zastavil nadějný brejk nepřesnou přihrávkou. V 61. minutě však už udeřilo. Konečníkův roh prolétl hostujícím vápnem až k nekrytému Elšíkovi, který ho zblízka poslal do sítě.

„V týdnu jsme se soustředili na standardní situace, měli jsme výškovou převahu. Předpokládali jsme, že bychom je mohli využít,“ radoval se zlínský kouč Jiří Chytrý, který tak ve svém druhém zápase na lavičce béčka Tescomy oslavil první výhru. Vítězství jeho družiny mohlo být nakonec i vyšší, jenže hlavičky střídajícího Poznara a Bači svůj cíl nenašly. Branka: 61. Elšík. Rozhodčí: Černý - Fojt, Marek. ŽK: Kořínek, Malý, Šrom, Janča - Pacl, Šilinger. Diváci: 110.

Zlín B: Kořínek - Pazdera, Malý, Řihák, Kovařík - Šrom (89. Kokeš), Elšík, Otruba, Konečník (77. beránek) - Janča (70. Poznar), Bača.

Trenér: Jiří Chytrý. Slovácko B: Kovář - Mikulčík (82. Sukup), Bělaška, Spazier, L. Čtvrtníček - Zálešák, Pacl, Perůtka, Šilinger - Ondřejka (90. Sukup), Drápala (72. Nguyen). Trenér: Jan Palinek.

10.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Zlína (ve žlutém) v nedělním 11. kole  doma nečekaně vysoko podlehli Mladé Boleslavi 1:5.
11

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Zlínští hokejisté (v modrém) v 16. kole extraligy doma hostili Liberec. Na snímku brankář Kašík

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

Hokejisté Zlína předvedli další famózní finiš a zdolali Liberec

Další obrat dokonán! Hokejisté Aukro Berani Zlín dokázali dotáhnout další obrat. Tentokrát po dvou slepených gólech během 42 vteřin Liberec vedl 2:0. Jenže beranům stačily poslední dvě a půl minuty, aby vyrovnali na 2:2 Lotyši Robertsem Bukartsem a Ralfsem Freibergsem.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výsledky voleb ze všech obcí v našem okrese

Emocemi a překvapeními nabitý volební víkend přinesl spoustu zajímavých změn, výsledků a reakcí. Tištěný pondělní Deník jich bude plný.

Alena Gajdůšková: Radost mi kazí neúspěch, chci bojovat za pacienty

S rozporuplnými pocity se vrací do vrcholové politiky Alena Gajdůšková z ČSSD. „Z výsledků sociální demokracie jsem smutná a nešťastná. V kraji máme jediný mandát a získala jsem ho já. To je pro mě velice rozporuplné. I vůči Antonínu Seďovi, kterého takto ve sněmovně střídám a který byl vždycky slušným politikem,“ říká Gajdůšková.