Béčku Slovácka se sice podařilo minule vyhrát nad vrstevníky z Brna, ale stále se pohybuje na hraně sestupu. Uherskohradišťský tým se o zisk dalších bodů popere v neděli na hřišti béčka Ostravy. Pouze Hanácká Slavia Kroměříž se dnes ve 14.30 může spolehnout na vlastní prostředí v souboji s béčkem Jihlavy.

Před druhou velmi důležitou bitvou stojí Zlín, který se propadl už na 10. místo. „Do konce podzimní části chceme získat šest bodů,“ pronesl zlínský kouč Marek Kalivoda.

Uničov je sice pouze o příčku výše než jeho celek, ale na domácím trávníku prohrál jen s rezervou Baníku. A v minulém kole remizoval s vedoucím Hlučínem.

„Musíme hrát vzadu bez chyb. Ne jako v utkání s Frýdkem-Místkem,“ zmínil Kalivoda týden starou porážku 1:2. Ten si je dobře vědom síly Uničova. „Nám se ale proti těžkým protivníkům zatím hraje dobře. Takže doufám, že podobně jako ve Znojmě uspějeme,“ přeje si Kalivoda, jenž se ale bude muset spolehnout pouze na kmenové hráče B-týmu.

Třetí Kroměříž hostí čtvrtou Jihlavu. „Doufám, že navážeme na předchozí zápasy proti B týmům a probudíme se střelecky,“ přeje si kroměřížský kouč Jindřich Lehkoživ.

Aktuální forma týmu z Kroměříže je ale dosti vrtkavá. „V posledních dvou domácích zápasech jsme nebodovali naplno. V týdnu jsme hráli přípravné utkání s Viktorii Otrokovice, které jsme vyhráli 3:0. Zkoušeli jsme si nějaké nové věci v ofenzivě,“ dodal Lehkoživ.

Hanákům bude i v tomto zápase chybět potrestaný Šilinger. Zdravotní problémy má Janča. „Nastoupíme se dvěma útočníky, protože už chceme konečně doma zase vstřelit víc než jednu branku,“ zdůraznil kroměřížský kouč.

Čtrnáctá juniorka Slovácka míří do Ostravy, kde se střetně s osmým béčkem Baníku.

„Věřím, že nás výhra z minulého kola nakopne a navážeme na ni. Soupeř naopak prohrál, takže psychická výhoda by měla být na naší straně,“ přemítá Jan Palinek, trenér Slovácka B. Venku se ale jeho mužstvu příliš nedaří. Ze šesti zápasů vytěžilo pouhé tři body. „Už bychom potřebovali překvapit a vyhrát. Tři body by nám hodně pomohly,“ ví Jan Palinek, který očekává takřka dorosteneckou bitvu.

„V obou mužstvech nastupuje hodně mladých hráčů,“ uvedl trenér Slovácka, jenž zatím neví, jaké hráče z A-týmu dostane k dispozici.

„První mužstvo hraje dnes, my až v neděli, takže někteří hráči si cestu na Ostravsko dají o víkendu dvakrát,“ usmál se devětatřicetiletý kouč.

Jistě ovšem nebude moci počítat s Filipským, který si poranil koleno. „Má natažené vazy. Není to ale nic vážného, takže za týden by měl být v pořádku.“

(šim, lk, ms)