„Fotbal jej stále baví, končit na trávníku rozhodně neměl v úmyslu. Pozici funkcionáře převzal s tím, že chce i hrát a Slušovice posunout vpřed ve dvou rolích. Má teď více starostí, ale snad mu hráči pomohou, aby šlo vše co nejlépe," přeje si trenér Ladislav Ďurďa.

Ten také potvrdil, že si 36letý bývalý záložník Synotu či Zlína musel za povýšení hlouběji sáhnout do peněženky. „Platil v klubu větší zápisné. Je normální, že jej spoluhráči v tomto směru špičkovali," uvedl.

Slušovice s pilířem mužstva zvládly podzimní část velmi dobře, mají po ní shodný počet bodů jako vedoucí Vlachovice. Na odvety chtěl klub mužstvo ještě vypilovat, jenže to není tak jednoduché.

„Člověk má vytipovaných pět posil, ale pak nakonec nikdo nepřijde. Nicméně ještě nekončíme. V hledáčku máme slušné jméno, které se objevilo i v Rakousku, přičemž zatím čekáme na konečné vyjádření hráče," přiblížil Ďurďa.

„Podařilo se nám však prodloužit hostování záložníka Štěpána Hrnčiříka z Luhačovic," doplnil.

Naopak dal hlavní kouč povolení k hostování v Lužkovicích obránci Davidu Gajdůškovi, aby se rozehrál, a pokud přivítá v kádru tajemnou akvizici, pustí ještě jednoho hráče. Poté už se vydají Slušovice do bitvy o postup do krajského přeboru s tím, co mají.

„Jsme natolik silní, že bychom i tak na špici měli dále figurovat. O příchody bychom usilovali po případném postupu, přičemž jejich realizace by samozřejmě byla věcí vedení," podotkl Ďurďa.

O tom, kdo bude druholigovému klubu ze sezony 1995/96 nejvíce překážet v honbě za titulem, mají ve městě deset kilometrů od Zlína jasno.

„Konkurenta představují Vlachovice. A vůbec za nejlepší považuji rezervu Bru᠆mova. Oba celky ale přivítáme doma a naší povinností bude je porazit. Jinak venku budou zápasy všechny těžké," tvrdí Ďurďa.

Jaro pak přinese Slušovicím ještě jeden ohromný vrchol sezony. Ze semifinále krajského poháru se míní prodrat na zlínskou Letnou, kde se uskuteční klání o zlato. Z cesty k vysněnému cíli přitom budou muset odklidit účastníka krajského přeboru Luhačovice.

„Věřím, že uspějeme. Soutěž je na naší úrovni populární a dostat se na ligový stadion a získat finance pro nás představuje obrovskou motivaci," líčí Ďurďa. Pro něj osobně bude souboj pikantní, neboť má v trenérském životopise zapsanou štaci v lázeňském městě.

„Luhačovice jsou mou srdeční záležitostí. Zažil jsem tam spoustu úspěchů a legrace. Teď už ale z týmu znám jen dva lidi, takže střetnutí bude zajímavé spíš pro diváky. Já chci hlavně nachystat naše kluky tak, abychom postoupili," pousmál se Ďurďa.